Kadına Dair Herşey

Mutlaka Bilmeniz Gereken 14 Güzellik Hilesi

Mutlaka Bilmeniz Gereken 14 Güzellik Hilesi

Makyaj yapmak aslında öyle göründüğü gibi basit bir iş değildir.Cildinize uygun malzemeleri bulmak ve yüz tipinize göre uygulamak oldukça büyük önem taşır.Biz de bu yazımızda her gün uyguladığınız makyajlarda kullanmak üzere 14 adet ipucu derledik.

Dudaklarda Doğal Görünüm: Bayanlar dudaklarını dolgun gösterebilmek için dudaklarının en az 2 ton koyusunda ruj sürmelidir. Makyajı oldukça hafif yapıp koyu renk ruj sürme yolu ile dudakları dolgun gösterme hilesinden yararlanabilirsiniz.

dudak-hilesi

Şişmiş Gözlere Çözüm: Uykusuz gecelerin sabahında şişmiş gözlere en iyi çözüm; buz kompresidir. 2 adet kaşığı buzlukta beklettikten sonra gözaltlarınıza koyabilirsiniz.

Şişmiş Gözlere Çözüm

Saçları Kurutma Yöntemleri: Saçlarınızı elinizden geldiğince saç kurutma makinesi ile değil de kendi halinde kurumasını sağlamalısınız. Ayrıca kurutmanın son aşamasında soğuk hava üfleyen tarafı kullanmalısınız.

Saçları Kurutma Yöntemleri

Büyük Gözlere Ulaşma Hilesi: Genel olarak küçük gözlere sahip olan kadınlar gözleri büyük gösterebilmek adına makyaj hilelerine başvururlar. Bunun için de alt ve üst göz çevresini beyaz kalem ile çizmeleri gerekmektedir.

Büyük Gözlere Ulaşma Hilesi

Yüzdeki Şişleri İndirme Çözümleri: Uyanıldığı zaman yüzdeki şişlerin inebilmesi, sarkıkların gerginleşebilmesi için soğuk su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Ayrıca banyoda çok sıcak su ile yıkanmamak ve tam çıkarken soğuk suyun altına girip çıkmak önemli bir hiledir.

Yüzdeki Şişleri İndirme Çözümleri

Dudakları Nemlendirme Yolları: Dudaklar en çok geceleri kurumaktadır. Bol nemlendirici ve dudak kremini geceleri bolca sürmeniz ve öyle uyumanız önemli bir yol olacaktır.

Dudakları Nemlendirme Yolları

Göz Çukurlarını Yok Etme Yöntemleri: Eğer göz çukurlarınız varsa sizi yorgun gösterecektir. Bunu önlemek için göz çukurlarınıza simli far sürebilir ve çukurları yok edebilirsiniz.

Göz Çukurlarını Yok Etme

Kapatıcıyı Doğru Seçme Teknikleri: Cildinizden daha koyu veya daha açık olan kapatıcılar yanlış makyaj teknikleridir. Cildinizde kapatmak istediğiniz kusurları daha çok meydana çıkartacaktır. Bu nedenle teniniz ile bire bir olan kapatıcıyı seçmelisiniz.

Kapatıcıyı Doğru Seçme

Kapatıcının Uygulanacağı Zamanı Seçme: Makyaj yaparken her ürünün bir sırası bulunmaktadır. Bu nedenle kapatıcıları fondötenden sonra uygulamanız daha doğru bir tercih olacaktır.

Kapatıcının Uygulanacağı Zaman

Elmacık Kemiklerini Dolgun Gösterme Hilesi: Vazelin sürdüğünüz elmacık kemiklerinizin üzerine pembe ruj ile renk vererek elmacık kemiklerini dolgun gösterme hilesine başvurabilirsiniz.

Elmacık Kemiklerini Dolgun Gösterme

Kirpikleri Dolgun Gösterme Yolları: Kirpiklerinize rimel uygularken en kökünden ucuna doğru sürmelisiniz. Eğer sadece uçlarına sürerseniz dolgun kirpiklere ulaşamazsınız.

Kirpikleri Dolgun Gösterme

Kuruyan Rimele Uygulanan Yöntemler: Rimelinizin çeşitli sebepler ile kuruduysa o halde rimelinizi sıcak su içerisinde 1 dakika kadar bekletebilirsiniz.

Kuruyan Rimele

Cildinizin Doğal Görünmesi için Uygulanacak Yollar: Makyaj yapmadan önce mutlaka cildinize nemlendirici yüz kremi sürmelisiniz. Böylece cildiniz parlak ve canlı gözükecektir.

Cildinizin Doğal Görünmesi

Makyaj Temizleme Adımları: Makyaj temizlerken mutlaka yüzünüzü 2 kez yıkamalısınız. Hem makyaj temizlenmiş olacak hem de yüzünüzdeki gözenekler açılacak ve ferahlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Dolgun ve Sağlıklı Saçlar İçin Doğal Tarifler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Mutlaka Bilmeniz Gereken 14 Güzellik Hilesi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ