Kadına Dair Herşey

Mutsuzluktan Ölmek Üzere Olanların Acilen Kenara Bırakması Gereken 8 Düşünce

Mutsuzluktan Ölmek Üzere Olanların Acilen Kenara Bırakması Gereken 8 Düşünce
  1. O iyi bu kötü sorunsalı

mutsuzluk-1

Mutsuz insanların en büyük problemleri insanları kategorize etmeleri aslında. Herkesin iyiliğinin ya da kötülüğünün kendine olduğunu kabul edip, insanlara değil eylemlerin doğru ya da iyiliğine yönelirseniz kafanızdaki bu kısır döngüden kurtulursunuz. Hem iyilik ve kötülük her insanın doğasında mevcuttur. Bunu sorgulamak yerine kendi içinize bakın.

  1. Bütün dünya bana karşı

mutsuzluk-2

Dünyanın ve tüm insanlığın sizinle ilgili problemleri olması olası değil. Aslında sizin onlarla problemleriniz var ve bir türlü barışamıyorsunuz.

  1. Neden mükemmel olamıyorum

mutsuzluk-3

Mükemmel yaratılmış insan bedeninin bile gözünüzle dahi göremediğiniz bir canlı tarafından yok edilebildiğinin farkında mısınız? Bu durumda kendinizden her şeyin en iyisini beklemeniz yanlış.

  1. Kimse beni sevmiyor

mutsuzluk-4

Sevgi bir enerjidir ve bu enerjiyi etrafınıza veremezseniz karşılığını alamazsınız. Eğer çok sevgisiz kaldığınızı düşünüyorsanız muhtemelen kendinizi sevgiye kendi iradenizle kapatıyorsunuz.

  1. Galiba Yeterince Güzel ya da Yakışıklı Değilim

mutsuzluk-5

Elbette ki mutlu olmak için en son gerek duyacağınız şey güzel ya da yakışıklı olmak. Dış görünüşünüz bunun bir belirleyicisi değildir. Biraz bakımın çözemeyeceği sorun yoktur. Aynaya baktığınızda kendinizi kötü hissediyorsanız kendinizde değişiklikler yapın.

 

  1. Gelecekte başıma neler gelecek

mutsuzluk-6

Geleceği bu kadar fazla düşünmeniz ne yazık ki onu görebilmenizi sağlamıyor. Gelecekten korkmak yerine donanımınızı sağlam tutun. Ortaya koyduğunuz hiçbir şeyin karşılıksız kalmayacağını siz zaten biliyorsunuz.

 

  1. Benim niye yok?

mutsuzluk-7

Eğer birilerinde olan ve sizde olmayan bir şeyler varsa bundan yakınmak ya da kendinizi üzüp durmak yerine onları elde etmeye çalışın. Ancak onları elde ettiğinizde de mutsuzluğunuzun ortadan kalkmayacağını unutmayın. Çünkü insan doğası hep daha fazlasını istemeye yatkındır.

  1. Bana güven vermiyorlar

mutsuzluk-8

İnsanlardan size tam bir bağlılık göstermelerini beklemeyin. Bu beklentiyle kendinizi yiyip bitirmek yerine çok fazla insan tanıyarak kime güvenip güvenmemeniz gerektiğini öğrenin. İnsanlar hakkında daha fazla tecrübe edinmeye çalışın.

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Türkiye’de Yaşayan Bayanların Bildiği 10 Konu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Mutsuzluktan Ölmek Üzere Olanların Acilen Kenara Bırakması Gereken 8 Düşünce Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ