Kadına Dair Herşey

Nasıl Mutlu Oluruz?

Nasıl Mutlu Oluruz?

 

İnsanoğlu tabiatı gereği istedikleri,arzularıyla doğar ve yaşar.Bu aşkda da olabilir,bir işde de olabilir.Tabi istedikleri gerçekleşmeyince kaygı,stres,üzüntüyle baş etmeye çalışır.Misal,hasta bir yakınınızın sağlığa kavuşmasını istersiniz,huzurlu bir yuva ya da geçiminizi sağlayacak bir iş.Peki mutluluğun anahtarı nedir?Mutlu olmak o kadar zor bir şey değil aslında.Yapmamız gereken sadece bakış açımızı değiştirmek..

 

Mutlu olmak için uykunuza dikkat edin.8 saat uyku oldukça ideal

Mutlu Olmak 11

 

Sizden yaşça büyük kişilerle konuşmanız,onların tecrübelerini dinlemeniz,yaşadığınız sorunları, sadece sizin yaşamadığını size gösterecektir.Veya 6 yaşın altındaki bir çocukla zaman geçirmeniz,size hayatın tüm sorunlarına olumlu bakmanızı gösterecektir.

Mutlu Olmak 1

 

Hakkınızda iyi ya da kötü konuşan her daim insanlar olacaktır.Susmaları mümkün değil.Bunu kendine iş eden o kadar insan var ki..O yüzden bırakın konuşsunlar.Siz kendinizi biliyorsanız gerisine af kurmak düşer.

Mutlu Olmak 2

 

Eve kendinizi hapsetmeyin.Temiz hava almaya gayret gösterin.Gün boyu iş-ev arasında mekik dokuyup aynı şeyleri yapmanız sizi otomatikman mutsuz yapacaktır.

Mutlu Olmak 4

 

Mutlu Olmak 13

 

Mutlu Olmak 6

 

Mutluluğunuzu paylaşın.Klişe olarak görmeyin.Şayet bir durumdan dolayı mutluysanız,o durumunuzu biriyle paylaşın.Bu sizi daha da mutlu yapacaktır.

Mutlu Olmak 5

 

Kitap okuyun.Okuma alışkanlığınız yoksa da yatarken,ya da lavaboda bir şekilde o alışkanlığı edinmeye çalışın.Kitaplar hayal dünyanızın genişlemesine,hayal kurmanıza dolayısıyla mutlu olmanızı sağlarlar

Mutlu Olmak 7

 

Dostalarınıza zaman ayırın.Arkadaşlarınıza demiyoruz.Tabi ki onlarla da zaman geçirmeniz güzel ancak sizi gerçekten anlayan ve dinleyen insanlarla kuracağınız iletişim sizi mutlu etmeye yetecektir.

Mutlu Olmak 12

 

Her şeyin en olumsuzunu düşünmeyin.Olumlu şekilde gidecek olan konu varsa da bu düşünceyle mutlu olamazsınız.Bırakın olayları akışına bırakın

Mutlu Olmak 14

 

 

Mutlu Olmak 14

 

Her daim mutlu olmanız dileğiyle..

Bir önceki yazımız olan Gardrop Nasıl Düzenlenmeli? başlıklı makalemizde gardrop düzenleme hakkında bilgiler verilmektedir.


Nasıl Mutlu Oluruz? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ