Kadına Dair Herşey

Neden Mi Olgunum,Tam Da Bu Yüzden

Neden Mi Olgunum,Tam Da Bu Yüzden

Zaman ne kadar hızlı ilerliyor değil mi?Daha dün gibi hatırlarım oynadığım oyuncakları,annemin yaramazlıklarıma kızmasını,babamın eve gelişinde duyduğum o heyecanı.Hep merak etmişlerdir..Nasıl oluyor da senin yaşıtların farklı davranırken,sen bambaşka biri gibi davranıyorsun.Aslında nedenlerim var benim,sebeplerim var beni diğerlerinden ayıran.Olgunlaştıran,hayata bambaşka penceren bakmayı sağlayan o malum konular.

 

Ölümü yaşamak

olum

Şayet gördüysen çok yakın birininin yanındman ayrıldığını,yaşamın en büyük gerçeğiyle tanışmış olursun.Bundan daha öte bir acı olamaz hissini yaşarsın.Eninde sonunda bunun yaşanacağını tecrübe eder,bu hayatın boş olduğuna kanaat getirirsin.

 

Anne ya da baba olduğunda

anne

Yeter ki o mutlu olsun istersin.Kendini ikinci plana atar,göğsünü siper edersin onun için.O’nun için yaşar,o sorumluluğu iliklerine kadar hissedersin.

 

Anne ve baban ayrıysa

bosanma

Kaç yaşında olursan ol yaşadığın o travma hayatın boyunca,yaşıtlarına göre daha olgun davranmana sebep olur.Bilrsin ki artık anne sevgisini ve baba şefkatini aynı ortamda yaşayamayacaksınıdır.Erken olgunlaşırsın.

 

Abla olmak,teyze olmak

abla-olmak

Anne yarısı olmuşsundur artık.Bilirsin ki senin kıyafetlerini,senin oturup kalkmanı taklit edecek,seni örnek alacak bir birey vardır hayatında.

 

Hastalıklar

hastalik

Ne kadar mal mülk sahibi olursan ol hiç fak etmez.Sağlık yoksa geri kalan hiçbir şeyin anlamı da yoktur.

 

İş hayatının acımasızlığı

is-hayati

Burada acıma yoktur.Kuyu kazmalar işin ağırlıklı kısmıdır.Herkes maddi kazanımlar içerisinde terinin son damlasına kadar çabalarken,manevi durum maddi kazanımların yanında es geçilir.Kurtlar sofrasında kendine yer açmak için sen de onlara benzersin gittikçe hiç istemesen de.

 

Güvendiğin dağlara kar yağması

güvenmek

Kısır bir döngü içerisindedir.Güvenirsin,aldatılırsın.Bir daha kimseye güvenmeyeceğim der ama yine yaparsın.Kendine sığınacak bir gölge aradıkça yolunu kaybeder,kendinden başka kimseye güvenmemen gerektiğini fark edersin.

 

Ayrılık

ayrılık

İnsanoğlunun fıtratında vardır.O ilm zamanki sevgiyi,aşkı bulamayabiliyorsun çoğu zaman.Hayatımın geri kalanı dersin,geri kalanını öyle veya bu sebeple arkanda bırakırsın.Başka kimseyi sevemem artık dersin.İçine kapanır,özünü bulursun.

 

Parasızlık

parasiz-kalmak

Bilirsin ki bu hayatın en acımasız gerçeğidir.Ye kürküm ye misalidir hayat.Paran varsa değerli görünürsün yoksa kaale bile alınmazsın.Para kazanmak için de elinden gelenş yaparsın

 

Tek başına yaşamak

yalniz-yasamak

Artık ne yemeklerini yapacak annen vardır yanında,ne de harçlığını veren baban.Tek başınasındır ve tüm işini kendin yapmak zorundasın.Hele ki hasta olduğunda,o mutfağa yalnız gitmek ve çorbayı her ne olursa olsun kendin yapmak zorunda kalırsın.

 

Zaman

zaman

Ve aslında konunun özeti.Tüm bunları içinde barındıran olgu.Zaman akıp giderken,dur diyemez,herşeyi akışına bırakırsın.

Bir önceki yazımız olan Neden Kızlar Pembe,Erkekler Mavi Renk Giyiyor? başlıklı makalemizde ilginç ve kız ve erkek hakkında bilgiler verilmektedir.


Neden Mi Olgunum,Tam Da Bu Yüzden Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ