Kadına Dair Herşey

Ne bekliyoruz?

Boz Baykuş

Yazarın şu ana kadar yazılmış 1 makalesi bulunuyor.

Kusursuz değiliz elbet.Hepimizin belli başlı hataları,uç noktaları var ancak bugün o hep beklenen ideal erkek normlarına karşılık,bizler ne bekliyoruz acaba?.Aslına bakarsanız çok da şey istemiyoruz biz..

Bir kere şunu baştan netleştirelim,bize benzeyin istemiyoruz.Biliyorum,başlı başına demirbaş hale gelen davranışlarımız var.Kendi aramızda argo konuşur,pek sallamaz da olabiliriz.Bu hareketlerin sizden gelmesi de ilk etapta hoş geliyor ama kabul edin,ne size,ne bize her zaman çekici gelmiyor.Örneğin, arada argo konuşmanız hoşumuza gidiyor olabilir ancak bunu sürekli hale getirince bu işin esprisi de kaçıyor..Hanımlar,bunun gibi bazı konularda sizden ufak ricalarımız olacak..

Bırakın artık şu selfie mevzusunu Allah aşkına,bırakın dudaklarınızı uzatıp,gözleri kısmayı.İlla çekecek bir şey mi arıyorsunuz?Çıkın doğaya,etraf çiçek,böcek dolu.Her fotoğrafda olmak zorunda değilsiniz..

Ufacık şeylerden hemen tribe başvurmayın.Konuşalım yahu.Yan yan bakıp,içinizden küfretmeyin,kusun içinizdekileri,vallahi bişey olmaz..He bir de hemen tartışma sonrası konseyi toplamayın.Tartışma sonrası,etrafınızda bizi kollayacak kimse olmadığını iyi biliyoruz.Biraz özelimizi olsun,azıcık..

Tamam kabul ediyoruz.Sen Barcelona’yı al,ben Real Madrid’im demenizi beklemiyoruz ama bir maç keyfimiz varsa, en azından ofsaytın artık ne olduğunu tamamen olmasa da bilin.Bakın bu arada Palermo var İtalya Ligi’nde,renkleri pembe,siyah..

Zaten sizinle berabersek bişeyler hissettiğimiz ve hoşlandığımız içindir.Gidip daha tatlı olmaya çalışayım diye bebek diline özenmeyin lütfen.Gerçekten hoşumuza gitmiyor.Son olarak uyumadan evvel,hadi sen kapat dediğinde kapatırsak kızmayın,siz dediniz onu biz de kapatıyoruz işte J

Harika değiliz,eksiğimiz elbette var farkındayız ancak,gizleyip söyleyemediklerimiz var ve onlar işte tam da bunlar.

Bir önceki yazımız olan Sen ve Biz başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

YAZARIN SON YAZILARI
Ne bekliyoruz? - 11 Kasım 2015
Ne bekliyoruz? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ