Kadına Dair Herşey

Neden Peeling?

Kayra Öz

Yazarın şu ana kadar yazılmış 12 makalesi bulunuyor.
Artık sıkça adını duyduğumuz peeling,son dönemlerde biz bayanların oldukça sık başvurduğu yöntemlerden biri haline geldi.Cilt bakımızda,aslında önemli bir bakım şekli olan peeling, cildin sağlıklı, genç ve  pürüzsüz olmasını sağlarken, kullandığımız ürünlerin derinin ilk katmanına geçmesini kolaylaştırır.
Birçoğunuz biliyordur.Cilt kendini 28 günde bir yeniler. Bu süreç 25 yaşına kadar dışardan bir yardım gerektirmeden devam eder.Ve bu yenileme adeta tıpkı insanoğlunda olduğu gibi,”doğ-büyü öl” yöntemiyle olur. 25 yaşından sonra ise,cildin 28 günde bir yenilenme süreci 2 katı artar ve dışardan yardım edilerek atılması gerçekleşir.İşte tam da bu noktada peeling devreye girer ve bize bu konuda yardımcı olur..
Peki peeling yapmanın bizim için artısı ne olacak? İşte o zaman cildimiz soluk, donuk, mat ve cansız olur.Bir de zaten sağlıksız duran cildinize makyaj yapıyorsanız, makyajınız cildinizde tutunamaz ve parçalanır.Kepek kepek kalkar ve  bu da istenmeyen bir görünüme sebep olur. Haftada iki kez yapacagınız peeling sizi yaşlanma etkilerine karşı koruyacak,deri kalınlaşmasını ve cildinizin pul pul dökülmesini önleyecektir.
Peki peelingi hangi aralıklarda ve nasıl yapacağız?Haftada en fazla 2 kez, duştan sonra yaklaşık 2 veya 3 dk göz cevresi hariç olmak üzere ,cok baskı uygulamadan dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayın ve sonra bol su ile durulayıp, cilt tipinize uygun kreminizi sürün.Ölü tabakasından arınan cildinizde, uygulanan kremin performansı daha çok artacak ve cildiniz tüm gün boyu nefes alacaktır.
 

Bir önceki yazımız olan Kişisel Bakım Ve Sağlık İçin Ne Yapılmalı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Neden Peeling? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ