Kadına Dair Herşey

Odanıza Göre Tablo Seçimi

Odanıza Göre Tablo Seçimi

Dekorasyon, özellikle hanımlar için günlük hayatın önemli parçalarından biri halinde. Detaycı kişiler için, dekorasyonda her ince ayrıntı ayrı bir özen ve ilgi ister. Koltuk takımından, duvara asılacak tabloya kadar. Odanızın dekorasyonuna uygun tablo bulmak o kadar da zor değil. Sadece ne istediğinizi bilmeniz gerekiyor. Ne istediğinizi bilmekte, dekorasyon zevkinizi doğuran kişilik zevkinizde saklıdır.

odaya-gore-tablo-secimi

Tablonuzu Seçerken Acele Etmeyin

İstediğinizin, içinize tamamen sinen, gördüğünüz de ‘işte tam odaya uygun olan bu’ diye aklınızdan geçireceğiniz tabloyu alın. Dekorasyon fikirleri capcanlı olsa da, doğrusunu bulmak her zaman daha zahmetlidir. Doğru bir tabloyu bulmakta öyledir. Tablo almak için sadece dekorasyon mağazalarını gezmek zorunda değilsiniz. Sergileri, galerileri gezmek de iyi ve hoş bir fikirdir. Hem sosyal bir aktivite gerçekleştirmiş olur hem de aradığınız tabloyu sahtelikten uzak, orijinal bir parça olarak almış olursunuz.

Renkleri, Fotoğrafı ya da Resmi Doğru Seçin

Renklerin, ruhumuza ve düşüncelerimize yarattığı etki yıllardır kanıtlanmış bir gerçek. Bu yüzden hem oda dekorasyonunu yaparken, hem de tablonuzu seçerken renklerin nasıl hissettirdiğine dikkat edilmeli. Bunun yanı sıra, sade tasarımlı ve odanız varsa çok karışık bir fotoğraf ve resmin bulunduğu bir tablo kullanılmamalı, bu tam bir tutarsızlık oluşturacaktır. Tablo odanın dekorasyon tarzını tamamlayıcı bir aksesuar olduğu için odaya uyumlu olmalıdır. Sonbahar mevsiminin tonlarının bulunduğu bir oda için sonbahar konulu bir tablo çok uygun olacaktır.dekorasyona-gore-tablo-ornekleri

Odanızı Şeklini, Dekorunu Unutmayın

Odanın boyutları kesinlikle tablo seçerken önemlidir. Son yıllarda oldukça moda olan parça tablolar yap-bozlara benzerliğinden dolayı dikkati üzerine çekecektir. Büyük tabloların yerleşimi bu yüzden oldukça önemlidir. Örneğin, yemek masasının olduğu duvar tarafında olması fazla göz yormayabilir. Boyutları küçük odalar içinde çok büyük değil, daha ufak tablolar seçmek daha doğru olacaktır. Odayı daha fazla küçültmemiş olursunuz. Yatağın üzerine konacak tablolar içinde, en uygunu rahatlatıcı ve sade resimlerdir. Arkalarından ışıklandırmalı bu tablolar çok şık gece lambaları olabilmektedir.

Dekorasyona göre tablo örneklerini internet üzerinde fazlasıyla bulabilirsiniz.  Böylelikle tablo alışverişine çıkmadan önce bir fikir edinmiş olursunuz ve ne aradığınızı daha rahat bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2017’ De Dikkatinizi Çekecek Lif Modelleri başlıklı makalemizde 2017 lif modelleri, desenli lifler ve günlük lif modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Odanıza Göre Tablo Seçimi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ