Kadına Dair Herşey

Ferah Ve Rahat Bir Çalışma Ortamı İçin Ofis Dekorasyonu

Ferah Ve Rahat Bir Çalışma Ortamı İçin Ofis Dekorasyonu

Vaktimizin neredeyse bir çoğunu geçirdiğimiz iş yerlerimizde dekorasyon çok önemlidir.Stresli ve yoğun bir iş temposunda bilgisayardan başımızı kaldırdığımız zaman içimizi raharlatan bir ofis olmalıdır.

Office Dekorasyonu 1

Öncelikle ofisimiz için masa seçimi çok önemli.Evraklarla fazla uğraşan biri isek çekmeceli ve geniş bir masa kullanmalıyız.Masamızın arkasına evrakları saklayabileceğimiz çok raflı bir dolap gerekir.Bunu alternatife çevirebilmek için duvara gömmeli dolap kullanırsak ofisimiz daha ferah olacaktır.Ofiste renkler mutlaka açık tonlarda kulanılmalı.Gün içerisinde yaşadığımız Stresi azaltacaktır.Bir adet lambader ofisimize hoş bir sıcaklık katacaktır.Gelen misafirlerin oturması için kullanılan koltuklar geniş ve rahat olmalı.

Dar bir ofisiniz var ise gereksiz olan hiç bir şeyi koymayın.Bir ofisin her zaman şık bir görüntüye sahip olması gerekir.Bu şık görüntüyü rahatlıkla birleştirebilmek için önce alanınızın metrekaresini ölçün.Hangi rengi görmekten hiç sıkılmayacağınızı düşünün.Beyaz, mavi, ahşap renkleri modasını hiç bir zaman kaybetmez ve ferahlık sağlar.Bu renkleri göz önünde tutun.

Office Dekorasyonu 2

Ofis masanızın arkasına kesinlikle çok uzun bir dolap koymamalısınız.Gelen misafirleriniz için koymuş olduğunuz koltukların çapraz duvarına raf duvar rafları yaptırın.Bu rafların üzerine aldığınız ödül ya da işyerinizle ilgili bir plaket koyabilirsiniz.Böylece misafirleriniz firmanız hakkında bilgi sahibi edinmiş olur.Ödülleriniz de gözünüzün önünde olacağı için size de çalışırken motivasyon kaynağı olurlar.

Ofisimizde ki toplantı odaları da bir çok misafiri ağırladığımız odalardır.Bu odada dikkat edilmesi gereken öncelikle yuvarlak bir masadır.Geniş bir oda ise U şeklinde özel tasarım bir masa yaptırılabilir.Küçük bir ofis ise ebatlarına uygun bir masa olmalıdır.Toplantı odasında kesinlikle raf ya da ekstra bir dolap kullanılmamalıdır.Beyaz ışık ve jaluzi bu oda için on doğru tercih olacaktır.Toplantı odalarına şeffaf renler kullanılmalıdır.Siyah ve koyu kahve gerginlik yaratacağı için krem rengi ve grinin tonları ideal olacaktır.

Zevkler ve renklerin tartışılamayacağı doğrudur.Fakat renklerin bir dili olduğu unutulmamalıdır.Dekorasyonda renk seçimi yaparken zevkimizde ziyade uygulanacak alana uygun olup olmadığına bakılmalıdır.

 

Bir önceki yazımız olan Evimi Dekore Ederken Nelere Dikkat Etmeliyim? başlıklı makalemizde dekore etmek ve ev dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.


Ferah Ve Rahat Bir Çalışma Ortamı İçin Ofis Dekorasyonu Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ