Kadına Dair Herşey

Ojelerde Sonbahar Renk Önerileri

Ojelerde Sonbahar Renk Önerileri

Kadınların en az makyaj ve takılar kadar tamamlayıcı aksesuarlarından olan ojeler, farklı sürüş teknikleriyle, tırnağa yapılan desen çalışmalarıyla birlikte bir sanat hâlini aldı. Her zaman için kullanışlı olan, her kıyafetle uyum sergileyen renklerin yanı sıra, simli, pullu, yaldızlı ojeler, neon renkler, mat olanlar da seçenekler arasında.

2016’nın Oje Modası

2016 sonbahar oje renkleri için dönüp baktığımızda, toprak tonları, ten rengi türevleri, kırmızı tonları, bordo, vişne çürüğü, mor gibi koyu renkler oldukça revaçtaydı. Hatta çizgili desenlerin ve ebru sanatına benzeyen dağınık motiflerin, tırnaklarda yarıştığına da şahit olmuştuk. Alışkın olduğumuz kırık beyaz ve beyaz birlikteliğiyle yapılan french ise geçtiğimiz sonbahar sezonunda yerini zıt renklerin uyumuna bırakmıştı. Özellikle tırnak ucunda siyah gibi koyu tonların kullanıldığı frenchler dikkat çekmişti. Işıltının da önem kazandığı aynı sonbahar sezonunda, simli ojelerle yakalanan parıltı kimi zaman çok beğenilmiş, kimi zamansa abartıya kaçtığı düşünülerek göz yormuştu. Ve tabii ki mat ojeler. Piyasada önce matlaştırıcı şeklinde yaygın olarak karşılaştığımız bu ürün, ardından yerini kendinden mat ojelere bıraktı ve hemen her renkte, ışıltıdan uzak  mat görünümü yakalamak mümkün oldu.

2017’nin Favori Renkleri: Siyahın Asaleti, Renklerin Dansı

Gelelim 2017’ye. 2017 oje renkleri arasında gri, bordo, lacivert, mor ve tonlarının, pastel renk skalasında yer alan nude ojelerin ve toprak tonlarının, siyahın, gümüş ve bakır renkteki simli ojelerin, sarı, pembe, mavi, yeşil gibi canlı renklerin ve tabii ki aynı ojelerin matlarının yer aldığını söyleyelim. Lila ve eflatun gibi daha sönük renkler de revaçta olacak. Kontrastı yakalamak amaçlı tırnakların üzerine yapılan desenler de yine göz kamaştıracak.

Bu İsimleri Akılda Tutmak Gerekiyor

Sevdiğiniz ojeyi kaybetmemek için oje renkleri ve isimleri, aklınızda tutmanız gereken bir bilgi. 2017’de beğeni toplayacak bazı oje renkleri arasında; siyah kırmızı, saten kırmızı, gece kırmızı, umut mavi, bebek mavi, balon mavi, uçuk mavi, ilkbahar yeşili, ırmak yeşil, yaprak yeşil, bebek sarı, limon sarı, altın sarı, güneş sarı, ısrarlı siyah, öpücük siyah, karanlık siyah, ışık siyah, bulut beyaz, masum beyaz, gelin beyaz gibi farklı isimler yer alıyor.

Bir önceki yazımız olan Güzellik Sırları (Bilimsel Bir Bakış Açısıyla) başlıklı makalemizde güzellik sırları hakkında bilgiler verilmektedir.


Ojelerde Sonbahar Renk Önerileri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ