Kadına Dair Herşey

Okul Saç Modelleri

Okul Saç Modelleri

 

Okul Saç Modelleri

Bayanlar olarak günlük hayatta kullanabileceğiniz onlarca saç modeli var. Elbette saçınızın kesimi, saç modeli alternatiflerinizin sayısını belirleyen bir nokta. Ancak herkesin bildiği gibi bayanlar her yaşta saçlarını salık olarak kullanmayı, rüzgarda dalgalanan uzun saçlar daha çok seviyor.

Okul Saç Modelleri

Okul kızları için de aynı durum geçerli ancak ne yazık ki okul disiplini çoğu kez buna müsaade etmiyor. Ancak bu noktada üzülmenize gerek yok. Hem okul üniforması ile şık bir şekilde kullanabileceğiniz, hem yaşınıza uygun hem de yüz hatlarınıza uygun pek çok okul saç modelleri var. Bu yazımızda size birçok model alternatifi sunacağız.

Düşük Topuz

Düşük topuz özellikle derli toplu olması gereken konseptler için çok uygun bir seçenek. Bu topuzu ister ortadan isterse yan topuz olarak yapabilirsiniz. Bu modelin yapılışında öncelikle saçlarınızın elektriklenmesini önlemek için fön çekmeli ya da saçlarınızı düzleştirmelisiniz. Bu modeller elektriklenme ve dağınık bir görünümü kaldırmıyor.

Bu işlemden sonra, saçlarınızın ön kısmını ayarlayarak ensede sabitlenen bir atkuyruğu yapmanız gerekiyor. Daha sonra atkuyruğunu kendi etrafında dolayarak topuzunuzu tamamlayabilirsiniz. Hatta atkuyruğunu ördükten sonra dolarsanız daha sevimli bir saç elde edebilirsiniz. Kısa kâkülleri bulunanlar için de bu model oldukça uygun.

 Düşük topuz

 

Yüksek At Kuyruğu

Okuldaki gününüzü saçlarınızla uğraşmak zorunda kalmadan geçirmenizi sağlayacak yüksek atkuyruğu modelinin uygulanışı hem pratik hem de az zamanınızı alıyor. Saçlarınızı elektriklenmeyi önleyici bir serumla besledikten sonra tepeden sıkı bir toka ile toplayın.

yüksek atkuyruğu

Daha sonra atkuyruğundan tokayı örtecek bir tutamı ayırın ve tokanın etrafında dolandırarak sabitleyin. İşte saçınız hazır. Bu modeli saçlarınızı düzleştirdikten sonra kullanırsanız ve dümdüz kısa kâkülleriniz varsa sevimli bir anime karakterine dönüşebilirsiniz.

Burgu Topuz Saç Modeli

Burgu ve örgü saçı düzenli ve havalı göstermek için en ideal stil yardımcıları. Burgu topuz saç modelinde saçınızın iki yanından tutamlar aldıktan sonra bu tutamları arkada birleştiriyorsunuz.

Burgu topuz saç modeli

Ön kısımda burgulu bir görünüm oluşuyor. Daha sonra arkada kalan tüm saçlarınızı birleştirdiğiniz saçların hizasında atkuyruğu şeklinde sabitliyorsunuz. Bu aşamadan sonra atkuyruğunuzu burgu şeklinde kendi etrafında dolandırıp saçınızı tamamlıyorsunuz. Aynı modeli örgü ile de kullanabilirsiniz.

Balık Sırtı Glam Saçlar

Balıksırtı saç modelleri, okullu kızlar için vazgeçilmez bir seçenek. Bunu glam tarzda sunmayı başarabilirseniz günün kızı siz olursunuz.

Balıksırtı saç modelleri

Glam tarz aslında okul için biraz fazla dağınık bir tarz olsa da seçeceğiniz modelle bu açığı da kapatabilirsiniz. Özellikle yan balıksırtı ördükten sonra ön ve yan kısımlardan birkaç tutam saçı doğal şekillendirme ile bırakırsanız etkileyici bir model elde etmiş olursunuz.

Dağınık Topuz

Son olarak dağınık topuz, hızlı hazırlanmanız gereken durumlarda kurtarıcınız olacak bir model. Bu modeli saçlarınızı hafif düzene koyduktan sonra saçınızı gelişi güzel tepede toplayıp dolandırarak dakikalar içinde yapabilirsiniz.

Tüm bu modellerin uygulanışında dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise saçlarınızın temiz olması.

Bir önceki yazımız olan Yüz Tipine Göre Saç Modelleri başlıklı makalemizde düz saç kesimleri, Kalp yüz şeklinde uygun saç kesimleri ve kısa küt saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Okul Saç Modelleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ