Kadına Dair Herşey

Olgun Kadınlar için Cilt Bakım Tüyoları

Olgun Kadınlar için Cilt Bakım Tüyoları

 

Yaş ilerledikçe, cilt elastikiyetini kaybeder ve kırışmaya başlar. Herkes gergin bir cilt isteyeceği için, mutlaka gerekli önlemlerin ilk çizgiler belirdiğinde alınması gerekir. Olgun ciltler için cilt bakım tüyoları genelde cildi nemlendirme ağırlıklıdır.

Olgun ciltlerin bakımı öncelikle iyi temizleniş bir cilt ve bu cilde uygulanacak yoğun nemlendirici içeren bakımdır. Cilt temizlenirken, cildi kurutan yüz yıkama köpüğü gibi ürünler yerine, yağlar ya da temizleme sütleri tercih edilebilir.

Yoğun nemlendirici bakım ile birlikte güneşe korumasız çıkmamak da önemli bir husustur. Yüzdeki kırışıklıkların yüzde 90 gibi bir kısmı güneşin zararlı UV ışınlarından kaynaklanır. Bakkala bile gitseniz mutlaka güneş koruyucu içeren bir nemlendirici sürmelisiniz. Koruma faktörü ne kadar yüksekse o kadar iyi olur.

Olgun Ciltlerin Bakımı Nasıl Olur?

  • Öncelikle sigara ve alkolden uzak durmak gerekir,
  • Cilt için uygun bir nemlendirici tercih edilmelidir ve güneş koruma faktörü içermelidir,
  • Sebze ve meyve ağırlıklı beslenerek, cildin anti aging açısından zengin gıdalarla gençleşmesini sağlayın,
  • Balık tüketimi sağlanmalı ve A vitamini açısından zengin bir beslenme programı uygulanmalı,
  • Dermatoloğa giderek cilt için uygun bakım kremleri tavsiyesi alınmalı,
  • Cilt için haftada bir yoğun krem maskesi yapılmalı,
  • Cilde ihtiyacı olan nem desteği sağlanmalı,
  • Bol bol yeşil çay tüketilmeli,

olgun-kadin

 

Olgun Ciltlere  Makyaj Uygulaması

Olgun ciltlerin bakımında dikkat edilmesi gerekenler arasında daha genç görünmesini sağlayan makyaj ürünleri tercih edilebilir. Cilde ağırlık yapmayan bb kremler anti aging içerikli yapıları ile cildin eşit bir tonda gözükmesini sağlar. Ayrıca anti aging içerikli fondötenler de vardır ve pürüzsüz bir görünüm sağlarlar.

Olgun ciltlerde kırışıklıklar çok fazlaysa kalın bir fondöten uygulaması kırışıklıkların daha görünür olmasına yol açacağından hafif yapıdaki fondötenler tercih edilmelidir. Güneşe çıkarken mutlaka koruyucu bakım uygulanmalı ve güneş gözlüğü kullanımı ihmal edilmemektedir.

Bir çok kişi güneşlenme yüzünden özellikle kaz ayağı bölgesinde oluşan kırışıkları gidermek için dolgu ya da botoks uygulaması tercih etmektedir. Kırışıklıklar yerleşmeden önlem alınması, genç görünümün daha uzun süre devam etmesini sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Evde Siyah Nokta Maskesi Nasıl Hazırlanır? başlıklı makalemizde siyah nokta hakkında bilgiler verilmektedir.


Olgun Kadınlar için Cilt Bakım Tüyoları Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ