Kadına Dair Herşey

Örgü Bebek Battaniye Örnekleri İçerisinde En Güzel 15 Model

Örgü Bebek Battaniye Örnekleri İçerisinde En Güzel 15 Model

Bizim için en kıymetli emanetler olan bebeklerimiz için başta büyük anneler olmak üzere hepimiz her şeyin en güzelini vermek için çaba harcarız. El emeği göz nuru olan örgülerde bebeklerimizi sıcacık tutması için büyük bir sevgi ve maharetle örülür. Bebek battaniyeleri bebeğin doğumu itibariyle en çok kullanılan bebek eşyalarından biridir. Bu sebeple en güzel örnekler bir bir ortaya çıkar. Yeni örgü bebek battaniyeleri için en ideal ip bebek ipi ile yapılanlardır. Bebek ipleri tüysüz olduğu için bebeğe alerji yapmaz ve rahatsız etmez. Ayrıca birbirinden farklı renk seçeneği ile harika desenler ortaya çıkması için ideal iplerdir.

Renkli bebek battaniyesiÖrgü bebek battaniye modelleriBebek battaniye modelleri

Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür?

Bebek battaniyeleri istenilen modelde ve istenilen teknikle örülebilir. Bebek battaniyesi örneklerinde net görülebileceği gibi yapılmak istenen modele göre ip sayısı ve kullanılacak şiş ya da tığ arasında bir seçenek oluşacaktır.

Çok renkli bebek battaniyeleri Bebekler için örgü battaniyeler Bebek battaniyesi örgü modelleri

Bebek battaniye boyutları yani doğan bebek ile 1 yaş sonrası bebekler için değişiklik göstermektedir. Genellikle yeni doğan bebeklerde 1 metreye 1,5 metre gibi bir boyut ölçülendirmesi yapılır. Bu ölçülendirme de değişkenlik gösterebilir. Tamamen kişinin kendi tercihine kalmış bir durumdur.

bebekler için battaniye modelleri Erkek bebek örme battaniye Rengarenk bebek battaniyesi

Bebek Battaniye Modelleri

Bebek battaniyesi için standart bir model yoktur. Marifetli hanımlar her türlü ip ile birbirinden harika örgü modelleri çıkarmaktalar. Ancak şiş örgü bebek battaniyelerinde genellikle düz bebek battaniyesi modelleri, kırk yama bebek battaniyesi modelleri, fıstıklı kalp örgü battaniye modelleri, pirinç örgü battaniye modelleri, popcorn örgü bebek battaniye modelleri, çapraz haroşa bebek battaniye modelleri, küçük kareler bebek battaniyesi örgü modelleri ve daha birçok çeşitte örgü modeli bulunmaktadır.

Bebekler için örme battaniye Bebek battaniyesi Sarı örgü battaniye Örgü battaniye desenleri Kız bebekler için örgü battaniye

Tığ işi bebek battaniye modelleri ise; 3 boyutlu motif ile bebek battaniye modeli, tığ işi deniz kabuğu bebek battaniye örgü modeli, yuvarlak motifli dantel örgü battaniye modelleri, tığ işi papatya bebek battaniye örgü modelleri, zikzak dolgulu bebek battaniye örgü modelleri gibi birçok farklı model ve desende bebek battaniyesi yapılmaktadır. Ancak bebek battaniyesi modelleri içinde hepsi çok şık dursa da bebeğin rahatı ve kullanım kolaylığı açısından düz örgü modelleri en idealidir.

Bir önceki yazımız olan Madde Madde Anne Sütünün Önemi başlıklı makalemizde Anne sütünün önemi, Anne Sütünün Özellikleri ve Yenidoğan bebeklerde beslenme hakkında bilgiler verilmektedir.


Örgü Bebek Battaniye Örnekleri İçerisinde En Güzel 15 Model Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ