Kadına Dair Herşey

Örgü Saç Modelleri İle Afro Görünüm

Örgü Saç Modelleri İle Afro Görünüm

Örgü saç modelleri  kadınları hem zarif gösteren hem de yapım aşamasında saçlara zarar veren ısı, sprey ve benzeri şeylerin kullanılmadığı güzel ve yapımı emek isteyen modellerdir. Özellikle 2017 yılında gelin başlarında en çok kullanılan saç modelleri örgü saç modelleridir. Bu modellerin dağınık olanları da var, saçı tamamen toplayanları da. En büyük özelliği uzun saça uygulanabiliyor olmasıdır. Dağınık olan modeller genellikle Brezilya tarzı saç örgü modelleridir. Bu modellerde taç, çiçek ve benzeri aksesuarlar sıkça kullanılıyor.

Afrika Tarzı Saç Örgü Modelleri

Afrika tarzı saç örgü modelleri genellikle saçların ince tutamlar halinde alınıp örüldüğü ince tarz saç örgüsü modelleridir. Bu tarzın kullanımı bir ya da iki ay kadar uzayabiliyor. Özellikle Akdeniz bölgesinde sıkça kullanılan bu tarz örgüde saç uçlarına renkli boncuklar takılarak değişik tarzların oluşturulması sağlanıyor. Afrika örgü modeli 2009-2010 yıllarında özellikle ünlülerin tatillerde en çok kullandığı saç modelleri idi.

Afrika orgu sac modelleri

Amerika Tarzı Saç Örgü Modeli

Amerika tarzı saç örgüsü modelinde örgü tutamları çok ince alınıyor. Bu modelleri en az bir sene kullanmak mümkün. Çünkü son derece sıkı bir örgü modelidir. Eğer baş ağrı çekmem diyorsanız ve çok uzun saçlarınızdan bıktınız fakat kestirmek de istemiyorsanız, en iyisi Amerikan tarzı saç örgü modelidir. Bu tarz ile değişik saç topuzları da yapılabilmektedir. Üstelik açıldığı zaman uzun süre kıvırcık kalma özelliği de vardır. Bu tarz saç modellerinde saçta birden fazla renk kullanılabilmektedir. Özellikle önlerde fuşya ya da mavi tonları ile renklendirmeler yapılabiliyor.

Klasik Saç Örgü Modelleri

Klasik saç örgüsü modelleri günlük olarak her şekilde kullanılabilen saç örgü modelleridir. Bu tarzlar daha çok geniş ve kalın olarak, tepeden bağlamalı ve aralarında farklı aksesuarların kullanıldığı saç örgü modelleridir. 2017 senesi itibari ile beyaz inciler ve gold taşlar klasik örgü modelleri ile çok sık kullanılan aksesuarlar. Bu tarz modeller döpiyes takım elbiseler ile harika bir görüntü sergiliyor. Klasik saç örgü modellerinde sağdan sola doğru taç şeklinde yapılanı da mevcut.

 

Bir önceki yazımız olan Sizi Harika Gösterecek Düğün Saç Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Örgü Saç Modelleri İle Afro Görünüm Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ