Kadına Dair Herşey

Oturma Odasında Şömine Kullanımı

Oturma Odasında Şömine Kullanımı

Şömine kullanımı

Son dönemde evlerimiz için vaz geçilmez aksesuarlar arasına girmeyi başaran şömine kullanımı aslında tarihsel bir detay olmakla birlikte medeniyetin başladığı yıllardan günümüze süregelen bir geleneğinde temsilcisi. Fakat gelişen teknoloji ısınmak ve yemek pişirmek için temiz ve farklı alternatifler sunması ile şömine kullanımı artık tamamen dekoratif bir ayrıntı olarak hayatımızda yer alıyor. Fakat iyi bir dekoratif kalite ve sabır ile şömineler gerçek bir ısıtıcıya dönüşebilmektedir. Odun ateşi sahip olduğu ısı değeri ile gaz ve elektrik içerikli ısıtıcılar ile kıyaslanamayacak kadar daha yüksek yoğunluk sunmaktadır. Bu durum eğer ilgi duyulursa şömine ateşi ile çok daha hesaplı ve şık bir ısı enerjisinin elde edilmesini sağlayabilir.

Şömine Modelleri

Eski bir gelenek olan şömine modelleri ile de büyük bir gelişim sağlamıştır. Zira bu alanda 13 farklı şömine modelinden söz etmek mümkündür. Bu modellere kısaca göz attığımızda Etanol içerikli şömineler, Elektrik içerikli şömineler, Plazetti tarzı şömineler, Komple kapalı şömineler, Dört yanı açık tip şömineler, Prizmatik kesim şömineler, C4 Tarzı dört bölgesi açık şömineler, C2 Tarzı iki bölgesi açık şömineler, CU tarzı üç tarafı genişletilerek açılmış şömineler, L tarzı köşe dizaynı şömineler, Plazma tarz şömineler, Klasik tarzda şömineler olarak gruplandırmak mümkün olacaktır. Fakat doğanın korunması için mutlaka budama ve orman gençleştirme çalışmaları doğrultusunda kesilen odunları kullanmanız doğa için tavsiye edilmektedir.

Şömine Aparatları

Şömine kullanımı oldukça kolay olsa da etrafa zaman zaman dökülebilen odun tozları ve kül parçacıkları sorun yaratabilmekte etrafın kirlenmesine neden olabilmektedir. Şömine aparatları arasında yer alan vakumlu temizlik aparatları ile bu sorun kısa sürede çözülebilmektedir. Elektrikli süpürge mantığı ile çalışan bu cihazlar sahip olduğu hazneye zoru külü çekerek güvenli bir şekilde ortamdan uzaklaştırmanız işin yardımcı olacaktır. 20 Litre kullanım kapasitesi sunmakta ve bu sorununuzu tamamen tarihe karıştırmak üzere tasarlanmıştır. Yanmaz ve 40 derece üzerindeki kül ve közleri taşımak için tavsiye edilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Ev Kapısı Dolguları Ve Aksesuarlarına İlişkin Öneriler başlıklı makalemizde En iyi ev kapısı dolgusu malzemesi, En son model ev kapıları ve Farklı ve ilginç ev kapısı aksesuarları hakkında bilgiler verilmektedir.


Oturma Odasında Şömine Kullanımı Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ