Kadına Dair Herşey

Ovulasyon Testi İle Hamilelik

Ovulasyon Testi İle Hamilelik

Hamile kalmak ve bir bebek sahibi olmak her kadının arzuladığı bir konudur.Bu dönemi yaşamak için de kadınlar tüm imkanlarını seferber ederler.Bu noktada uygulayabileceğiniz yöntemlerden bir tanesi de ovulasyon testi.Yumurtlamanın olduğu günleri bilebilmeniz için kullanılan bu test hamile kalmanızın daha uygun olabileceği günü bulmanıza imkan sağlamakta.Adet dönemlerinizi iyi hesaplayarak,yani iki regl dönemi arasındaki süreyi bilerek bu testi uygulayabilirsiniz.5 dakika gibi kısa bir sürede değerlendirebileceğiniz bu test hamile kalmak için kullanabileceğiniz en etkili yöntemlerden bir tanesidir.

Ovulasyon Testiyle Hamile Kalabilirsiniz

Ovulasyon testi halk arasında daha çok yumurtlama testi olarak geçmektedir. Bu yumurtlama testi ile hamile kalmak isteyenler için oldukça avantajlı bir durum sağlanmaktadır. Ovulasyon testiyle hamile kalmak için bir takım yapılması gereken işlemler bulunmaktadır.

Hamilelik döneminde döllenme zamanı en önemli etkenlerden birini oluşturmaktadır. Cinsel ilişkiye girilecek zamanı belirlemek hamile kalmak için yapılması gereken en önemli işlemlerden biri oluyor. Döllenmeye müsait olan yumurtanın ömrü 24 saat olmaktadır ve sperm de rahimde sadece 3 günlük süre içerisinde canlı kalabiliyor.

Ovulasyon Testi Nedir

ovulasyon-testiyle-hamilelik

Hamile kalma gününü tespit etmek, hamile kalma şansını çok yüksek derece de arttıracaktır.   Ovulasyon zamanını belirlemek için LH değerinin idrarda oldukça yüksek olması gerekmektedir. LH değeri yumurtayı harekete geçirmek için son derece önemli bir hormon oluyor. Yumurtlamadan 48 saat önce başlayan LH seviyesi 15 20 kat civarında artış sağlamaktadır.

İdrarda bulunan bu hormonlar sadece Ovulasyon testi ile tespit edilmektedir. LH değerinin artması ile birlikte de hamile kalma süreci artacaktır. Ovulasyon testi uygulaması aşamasında kesinlikle ilaç kullanılmamalı ve hiçbir şekilde alkol alınmaması gerekiyor. Aynı zamanda çok su içilmesi LH değerini düşürecek ve inceltecektir. Bu yüzden de test yapılmadan en az 4 saat önce sıvı alımı kesilerek denge sağlanır.

Ovulasyon Testi Nasıl Kullanılmalıdır?

Ovulasyon testini yapmak için öncelikle idrarı temiz bir kapta toplamak gerekiyor. Herhangi bir kapta biriktirilen bu idrardan plastik damla yardımı ile test kitine damlatılır. Ortalama olarak dört veya beş damla yeterli olduğu belirtilir. Ovulasyon testinin sonuçlanması ortalama olarak 5 dakika süresi bulunur. 10 dakika sonrasında test üzerinde bazı değişimler olursa bu değişimler dikkate alınmaması gerekiyor.

 

Bir önceki yazımız olan Çocuklarınıza Matematiği Sevdirecek Oyunlar başlıklı makalemizde çocuklara matematik sevdirmek ve eğitici oyunlar hakkında bilgiler verilmektedir.


Ovulasyon Testi İle Hamilelik Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ