Kadına Dair Herşey

Oyuncak Alışverişi Nasıl Yapılır?

Oyuncak Alışverişi Nasıl Yapılır?

Oyuncak Alışverişi Nasıl Yapılır?

Oyuncak alışverişi yaparken öncelikle dikkat edilmesi gereken husus alacağınız oyuncağın çocuğunuzun hayal gücünü hangi yönde etkileyeceğidir. Bazı oyuncaklar sadece oynanır ve bırakılır. Bazıları ise çocuğun hayal dünyasında geniş ufuklar oluşturur. Örneğin meslekler ile alakalı oyuncaklar bu tür oyuncaklardandır. Öncelikle çocuğunuzun neye ilgisi olduğunu bilmeniz gerekir. Sonrası oldukça basittir.

Oyuncak Alışverişi Nasıl Yapılır

Çocuğunuzun Her İstediğini Almanız Doğru mu?

Çocuğunuzun her istediğini alır mısınız? Peki, sizce bu ne kadar doğru? Çocuğunuzun istediği her oyuncağı almayın. Örneğin ona savaşı ve kavgayı öğreten oyuncak almayın. Evet bunlar hayatın gerçekleri ama bu tür cisimlerle ne kadar geç karşılaşırsa özgüveni o kadar yüksek olur ve her insanın içinde var olan intikam ve hırs tohumları daha geç gelişir.

Çocuğunuzun Her İstediğini Almanız Doğru mu

Çocuğunuza Yumuşak ve Yuvarlak Oyuncaklar Alın

Çocuğunuza Yumuşak ve Yuvarlak Oyuncaklar Alın

Alışveriş esnasında çocuğunuz fikirlerini de alın ama mümkün mertebe ona yuvarlak hatlı veya yumuşak oyuncaklar alın. Bilimsel içerikli veya mantık geliştiren oyuncaklar da tercihiz olabilir. Özellikle oyuncak alırken maddesel içeriğine dikkat edin ve çocuğunuzun sağlığını da göz ardı etmeyin.

Bir önceki yazımız olan Kardeş Kardeşe Karşı başlıklı makalemizde kardeş kıskançlığı, Kardeşler arası ilişkiler ve kardeşler arasında denge sağlamak hakkında bilgiler verilmektedir.


Oyuncak Alışverişi Nasıl Yapılır? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ