Kadına Dair Herşey

Pantolon Seçiminizi Vücut Tipinize Göre Yapın

Pantolon Seçiminizi Vücut Tipinize Göre Yapın

Modayı oluşturan kıyafetler günlük yaşantımızın vazgeçilmez bir parçasıdır.Vücut şekline göre giyinebilmek ise en zorlandığımız konulardan birisidir.İlk etapta vücudumuzu tanımalı ve iyi analiz etmeliyiz.Şayet vücudunuzu iyi tanırsanız,giyeceğiniz kıyafetlerin yakışma olasılığı da bir o kadar artacaktır.Kadınların 5 farklı yapıda vücut tipi bulunmaktadır.

vucut-tipleri

1-Armut vücut tipi

Bu vücut tipi en sık olanıdır.Türkiye ‘deki kadınların yüzde altmışı bu vücuda sahiptir.Geniş basenler, dar omuz ve basenlerden bacaklara doğru incelen vücuttur.Bu tipteki kadınların bol paçalı pantolon tercih etmemesi gerekir.Geniş olan basenleri daha da geniş görünür.Yüksel bel pantolon ve vücutlarını daha güzel göstereceği için dar paçalı pantolonlar daha çok tercih etmelidirler.

Armut-Vucut-Tipi-Pantolon-Secimi

2-Elma vücut tipi

Bu vücut tipi, üst gövde ve basen bacak bölgesinin aynı orandaki genişliğe sahip olduğu bir tiptir.Bu bayanların vücutları düz bir orantıya sahiptir.Pantolan tercihlerini yüksel bel tercih etmeli ve bellerini daha ince göstereceği için paçaya doğru bol olan tip giysi giymelidirler.

Elma-Vucut-Tipi-Pantolon-Secimi

3-Kum saati vücut tipi

Basen ve göğüs bölgesinin büyük, belin ise ince olduğu vücut tipidir.Bu bayanlar görsel olarak en çok beğeni gören  vücut tipine sahiptirler.İnce bel her zaman avantajdır.Pantolon seçimleri ise belleri ince olduğu için düşük bel olmalıdır.Pantolonun üzerinde giyecekleri giysiler ise dar olmalı.

KumSaati-Vucut-Tipi-Pantolon-Secimi

4-Sütun vücut tipi

Sutun-Vucut-Tipi-Pantolon-Secimi

Bu tip vücut uzun bacaklı kadınlarda görülür.Genel olarak zayıf ve fit görünürler.Gövde ve bacaklar aynı inceliğe sahiptir.Bu bayanlar diğer vücut tipleri arasında en şanslı olanıdır.Dar ya da bol, yüksek ya da düşük bel pantolanlardan ikisini de tercih edebilirler.Bir çok kalıptaki pantolon, üzerlerinde güzel bir görüntü yaratacaktır.Zorlanmadan alışveriş yapabilirler.

5-Çilek vücut tipi

Cilek-Vucut-Tipi-Pantolon-Secimi

Bu tip vücuda sahip olan bayanlar,uzun bacaklı fakat bacaklarla orantısız bir gövdeye sahiptir.Gövde boyu bacağa göre kısadır.Bu bayanların yağları gövdede daha çok bulunur.Alışveriş esnasında çok dikkatli olmaları gerekir.En çok zorlanan vücut tipi olan çilek vücutlu bayanlar kesinlikle düşük bel pantolon giyerek gövde ve bacak boylarını orantılı göstermelidirler.Paçası bol pantolon tercih ederlerse gövde ile dengeyi yakalamış olur daha düzgün bir görüntü sergilemiş olurlar.

Bir önceki yazımız olan Çakmak Cebi Diyorsanız Yanılıyorsunuz? başlıklı makalemizde ilginç ve ilginç bilgiler hakkında bilgiler verilmektedir.


Pantolon Seçiminizi Vücut Tipinize Göre Yapın Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ