Kadına Dair Herşey

Papara Nedir? Nasıl Kullanılır?

Papara Nedir? Nasıl Kullanılır?

Paypal’ın ülkemizdeki faaliyetlerini durdurmasıyla birlikte alternatif bir kart olan Papara ortaya çıktı.  Paypal’dan sonra ortaya çıkan İninal kart yeterli verime sahip değildi.  İninal’in para çekme özelliğinesahip olmaması ve diğer kartlara para gönderme imkanı sunmaması ihtiyaçları karşılamayı engelledi.  İninal’in avantajlarının yeterli görülmemesi nedeniyle piyasada işlem gören yepyeni bir kart ortaya çıktı. Papara adı verilen kart hem anlaşılabilir bir arayüze sahip olması hem de asıl işlevini gerçekleştirme imkanı sunması nedeniyle büyük kolaylık sağladı.

Papara Nedir?

Papara dijital bir cüzdan olarak ortaya çıkan ve pek çok avantajı bulunan bir kart türüdür. Diğer kartlara oranla dijital ortamda para transferi yapmaya imkan sunan Papara kısa sürede kullanıcılar tarafından çok tercih edilmeye başlandı.

Papara Nasıl Kullanılır?

Papara nasıl kullanılır

Papara nasıl kullanılır sorusu pek çok kişinin cevabını merak ettiği soruların başında gelmektedir. Papara kartı kullanmak için papara.com adresini tıklayıp kolay ve hızlı bir şekilde hesap açmanız gerekmektedir. Hesap açma işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirdikten sonra sorunsuz bir şekilde bir sonraki adımı gerçekleştirme imkanına sahip oluyorsunuz.  Hesap açtıktan sonra hesap onaylama işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Ardından Papara karta sahip olmak isteyen kişilerin ATM veya banka hesabı üzerinden 10 TL para aktarımı gerçekleştirmiş olması gerekmektedir.  Para aktarma işleminden sonra Papara kart bölümüne giriş yapıp başvuru işlemleri başlatılmaktadır.  Başvuru işlemleri çerçevesinde adres bilgileri girilmekte ve daha sonra ilerleyerek başvuru aşamaları başarılı bir şekilde tamamlanmaktadır. Başvurunuz doğrultusunda en kısa süre içerisinde Papara kart sizlere teslim edilmek üzere gönderilmektedir.

Papara Kartın Avantajları Nelerdir?

Papara Kartın Avantajları Nelerdir

Papara kart dijital bir cüzdandır.  Dijital ortamın yanı sıra günlük yaşantınızda da Papara kartın faydalarını sık sık görebilirsiniz.  Papara uygulaması Enpara ile kapışacak kadar üstün özelliklere sahiptir. Papara kartın avantajları arasında işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleştirme imkanı sunması bulunmaktadır.  Hizmetler Türkiye’de gerçekleştirildiği için Paypal kullanıcıları tarafından da büyük rağbet görmektedir.  Yeni bir dijital cüzdan olarak karşımıza çıkan Papara kısa süre içerisinde yaygınlaşacaktır.

Papara ile Neler Yapılabilir?

Papara ile Neler Yapılabilir

  • Banka hesabı ya da ATM’ler üzerinden para yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Dilerseniz hesap numarasına, cep telefonuna ya da e-posta adresine para gönderme imkanına sahipsiniz.
  • Papara sayesinde parayı banka hesabına kolay bir şekilde yatırabilirsiniz. Paranızı çekmek istediğiniz zaman ATM’ler üzerinden paranızı alabilirsiniz.

Papara Kart Ücreti Ne Kadar?

Papara Kart Ücreti Ne Kadar

Papara kartlar çipli ve çipsiz olmak üzere iki çeşittir. Çipsiz papara kart satın almak için 4.90 TL kart ücreti ödemeniz gerekmektedir. Aylık kart ücreti ise 1 TL’dir. Çipli Papara kart satın alacak kişiler için kart ücreti 9.90 TL’dir. Çipli Papara kart aylık kart ücreti 1 TL’dir.  Ancak alışverişlerde gerçekleştirmiş olduğunuz işlemler ücretsiz olup ekstra hiçbir ücret ödemek zorunda kalmazsınız.  Aylık kart ücreti tutarı kartı kullanmış olduğunuz aylarda alınmaktadır. Kartı kullanmazsanız aylık kart ücreti kesilmesi de söz konusu değildir.  Papara kart ile ATM üzerinden bakiye sorgulanması halinde 0.25 TL kesilmektedir.  Papara kartla yurt içinde para çekme işlemi gerçekleştirirseniz %1,15+1 TL tutarında ücret kesilmektedir.  Papara kart kullanıcıları kur farklarından etkilenmemektedir. Bu nedenle yurtdışında kullanılabilecek en  ekonomik kartlardan biridir. Yurtdışında 500 TL’ye kadar çekim işlemi yaparsanız 5 TL kesilmektedir.

Papara Karttan Nasıl Para Çekilir?

Papara kart para çekim işlemlerini gerçekleştirebilmek için mutlaka çipli Papara karta sahip olmak gerekmektedir.  Çipli kartınızı aktif hale getirmeniz gerekir. Bu şekilde dünyanın her yerinde kartınızdan çekim yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2019’da Alabileceğiniz Hediyeler başlıklı makalemizde 2019 hediyeleri, 2019 yılbaşı hediyeleri ve 2019 yılının gözde hediyeleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Papara Nedir? Nasıl Kullanılır? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ