Kadına Dair Herşey

Perde Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Perde Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Perde seçimi, evinizin dekorasyonuna son dokunuşunuzdur. Bu yüzden gerek görünümü ile gerekse kalitesi ile perdeler oldukça önemlidir. Perde modellerinin oldukça fazla olduğu bugünlerde ise tercih yapmak düşündüğümüz kadar kolay olmuyor. Bu sebeple sadece görünümüne ve fiyatına aldanıp perde almak yanlış bir seçimdir. Zamanla sizi pişmanlığa sürükleyebilir ve normalde harcayacağınızdan daha fazla para harcamış olursunuz. Peki, perde alırken nelere dikkat etmeliyiz?

krem-perde

Perdeler Odanızın Yıldızı Olmasın

Perde seçiminde ne kadar doğal perde tercih edilirse, görünüm o kadar güzel olacaktır. Çok abartılı modeller bir süre sonra gözünüze batabilir. Bu sebeple odanızın havasını bozmayan, doğal perdeler tercih edin ve bunu yaparken her odaya aynı perdeyi almayın.

Mahremiyeti Atlamayın

Perdelerin asıl görevleri, hava kararıp odada ışık yandığı zaman içerideki görüntüyü dışarıya yansıtmamaktır. Aynı zamanda günün belli saatlerinde dışarıdaki ışığı da içeri alarak, ısı yalıtımını ve aydınlatmayı sağlamaktır. Bu sebeple hangi odaya perde seçiyorsak kumaşa ona göre karar vermeliyiz. Evinizde sinema odası bulunuyorsa mesela, buranın ışık almasını pek istemeyebilirsiniz.

yesil-perde

Hava Geçirgenliğini de Unutmayın

Perdeler özellikle soğuk havalarda, soğuk havanın içeri girmesini engellerler. Bunun için kış aylarında kullanacağınız perdeler için termal kumaşları tercih edebilirsiniz. Ayrıca ilave perdeler ile de oda sıcaklığını muhafaza edebilirsiniz. Yaz aylarında ise bu ilave perdeleri çıkartarak, renkli tüller ile evinizi renklendirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sizin İçin Yılbaşı Dekorasyonları başlıklı makalemizde dekorasyon fikirleri, ilginç yılbaşı dekorasyonları ve yılbaşı dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.


Perde Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ