Kadına Dair Herşey

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır

Daha çok özel günlerde ve gecelerde tercih edilen porselen makyajı siz de denemek isterseniz aşağıda verilen teknikleri uygulamanızda fayda var.

porselen-makyajporselen-makyaji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Porselen Makyajı Kimler Tercih Edebilir?

Daha çok gelinlerin tercih ettiği bu makyaja ilgi giderek tercih eden daha çok kadın bulunmaktadır. Eğer yüzünüzde fazlaca iz veya fondötenle kapatamayacağınız sivilceler varsa sizde porselen makyajı uygulayabilirsiniz.

Porselen Makyaj Nasıl Uygulanır?

Porselen makyajı evde kendiniz de yapabilirsiniz fakat bunun için gerekli profesyonel ürünlere sahip olmanız gerekir ve elinizin buna yatkın olması gerekir. Fakat bu işi yapacağınız ürünlere sahip değilseniz bu konuda uzman kişiler tarafından yaptırmanızı tavsiye ederiz. Gündüz için bu makyaj yapılmaz çünkü ağır bir makyaj olduğu için gün ışığında bu makyaj detayları fazlaca belli olur. Yaklaşık olarak 42 saat dayanan bu makyajın diğer bir özelliği de terleseniz bile makyajınızda akma ve bozulma olmamasıdır.

Porselen Makyajının Faydaları Ve Amacı

Cildinizi tamamen pürüzsüz gösteren porselen makyaj doğru kişiler tarafından yapılırsa sanki yüzünüzde hiç makyaj yokmuş gibi doğal durur ve bu makyajınız doğal durur.

Porselen Makyaj Uygulama Teknikleri

 • Porselen makyaja başlamadan önce yüzünüzün makyaja hazırlanmış olması gerekir. Yüzün ölü derilerden arındırılması için maske ve peeling yapılmalı kaşlar şekillendirilmelidir.
 • Maske ve peeling işleminden sonra yüzün yeteri kadar nemlendirilmesi gerekir.
 • Baz ile makyaj yapılacak hatlar belirlenir ve ciltteki pürüzler düzeltilir.
 • Baz uygulamasından sonra fondötenle cildinize uygun bir şekilde uygulama yapılır.
 • Gözaltı halkalarınız ve morluklarınız varsa gözlerinize mutlaka bir kapatıcı uygulanması gerekir.
 • Bu uygulamalardan sonra sıra pudra uygulamasında. Seçilecek pudranın simsiz ve mat olması gerekir. Pudranın sadece yüzünüze değil dekolte bölgenize ve kulaklarınıza da uygulanması gerekir.
 • İster gözlerinizin isterse dudaklarınızın daha dikkat çekmesini isterseniz buna göre bir makyaj yapabilir veya yaptırabilirsiniz
 • Sıra göz makyajına geldiğinde mutlaka bir göz farı bazı kullanmalı ve göz makyajının kalıcılığını artırabilirsiniz.
 • Kirpiklerde genel olarak takma kirpik
 • Dudaklarınızın çok dikkat çekmesini istemiyorsanız daha hafif tonlarda ruj tercih etmelisiniz.
 • Makyajınız da en son olarak allık kullanmanız gerekir. Bunun için cildinize uygun bir allık tercih etmelisiniz
 • Makyaj bitiminde yüzünüze sabitleyici sprey sıkarak makyajınızı bitirebilirsiniz.

Porselen makyajın çıkarılması oldukça zor ve zahmetli olacağı için oldukça kuvvetli bir yüz temizleyici kullanmanız gerekir. Bu işlemler sonucunda bolca nemlendirici kullanmanız gerektiğini unutmayınız. Bu cilt sağlığınız için önemlidir.

 

Bir önceki yazımız olan Saç Dökülmesine Çare-Papatya Suyu başlıklı makalemizde sac bakımı ve saç dökülmesi hakkında bilgiler verilmektedir.


Porselen Makyaj Nasıl Yapılır Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ