Kadına Dair Herşey

Porselen Makyaj’ın Çok Merak Edilen Püf Noktaları

Porselen Makyaj’ın Çok Merak Edilen Püf Noktaları

Porselen makyaj uygulaması özel gün, davet ve organizasyonlarda tercih edilen ve pürüzsüz bir görünüm kazanmanızı sağlayan makyaj çeşitlerinden biridir. Düğünlerde gelinlerin vazgeçemedikleri porselen makyaj ünlüler tarafından da çok tercih edilmektedir.  Yapması profesyonellik ve dikkat gerektiren porselen makyaj diğer makyaj türlerine göre oldukça farklı ve özel bir yapıya sahiptir. Yüzdeki tüm kusurları yok edebilecek niteliğe sahip olması tercih edilmesinin öncelikli nedenlerindendir. Yüzünüzdeki akne, uçuk veya yara izlerini porselen makyaj yardımıyla kapatabilirsiniz. Günlük hayatta kullanılması mümkün olmayan porselen makyajın yapılması kadar temizlenmesi de oldukça zor bir süreçtir. Porselen makyaj sadece akşamları uygulanabilir. Gündüz makyajı için uygun bir seçenek değildir. Profesyonel kişiler tarafından yapılması daha uygun olan porselen makyajın düzeltilmesi de zordur.

Porselen Makyaj İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Porselen makyaj için gerekli malzemeler

Profesyonel bir makyaj uygulaması için çok tercih edilen makyaj markaları arasında Dior, Mac, Bobbi Brown gibi birçok marka bulunuyor. Porselen makyaj için gerekli malzemeler şu şekildedir:

 • Fondöten
 • Baz
 • Pudra
 • Aydınlatıcı
 • Bronzer

Porselen Makyaj Nasıl Yapılmaktadır?

Porselen Makyaj Nasıl Yapılmaktadır

Porselen makyaja başlamadan önce yüzünüzü dikkatli bir şekilde temizlemeli ve tüm kalıntılardan cildinizi arındırmalısınız. Bu makyaj uygulamasındaki temel amaç bebeksi ve pürüzsüz bir cilt meydana getirmektir. Porselen makyaj nasıl yapılır sorusu kadınların en çok merak ettiği konuların başında gelmektedir. İşte aşama aşama porselen makyaj yapımı;

 • Porselen makyaja başlamadan öne gözeneklerin iyice açılması ve cildin nemlendirilmesi gerekir.
 • Ten renginize uygun fondöten seçiminin ardından yüzünüze, boynunuza ve dekolte bölgenize fondöten uygulaması yapmalısınız.
 • Yüzünüzde renk farklılığı bulunan bölgeleri kapatıcı uygulayarak renkleri eşitleyebilirsiniz.
 • Porselen makyaj uygulamasında genel olarak ışıltılı pudralar tercih edilmemelidir. Çünkü mat bir görünüm elde edilmesi amaçlanmaktadır.
 • Göz altı gibi sorunlu olan bölgelere kapatıcı uygulayarak cildinizdeki sorunları kapatabilirsiniz.
 • Eğer hafif tonlarda bir göz makyajı tercih edecekseniz koyu bir rujla makyajı tamamlamak doğru bir tercih olacaktır.
 • Porselen makyajı tamamladıktan sonra sabitleyici kullanarak makyajı sabitleme şansına sahip olabilirsiniz.

Porselen Makyajda Göz Makyajı Nasıl Olmalıdır?

Porselen makyaj uygulamasında temel amaç cildi ön plana çıkarmaktır. Bu nedenle göz makyajında sadelik ön planda tutulmalıdır. Hafif tonlardaki göz makyajını takma kirpiklerle destekleyebilirsiniz.

Porselen Makyajda Dudaklar Nasıl Olmalıdır?

Porselen makyajda dudaklar

Porselen makyajda dudaklar göz makyajıyla uyumlu olmalıdır. Pastel tonlarda göz makyajı tercih ettiyseniz koyu renk bir rujla makyajınızı patlatabilirsiniz. Ancak ağır bir göz makyajı tercih ettiyseniz mat ve pastel tonlar sizin için uygun bir tercih olacaktır.

Porselen Makyajda Allık Nasıl Olmalıdır?

Porselen makyajda allık seçimi mat ve doğal tonlardan yana kullanılmalıdır. Porselen makyajın temel amacı cildi ön plana çıkarmak olduğu için doğal ve mat allıklar sayesinde makyajınızı tamamlayabilir ve göz kamaştırıcı bir makyaj uygulamasına sahip olabilirsiniz.

 

Porselen makyajda allık seçimi

Bir önceki yazımız olan Kantaron Yağının Cilde Bilinmeyen Faydaları başlıklı makalemizde Kantaron bitkisi, Kantaron yağı ve Kantaron yağı kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Porselen Makyaj’ın Çok Merak Edilen Püf Noktaları Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ