Kadına Dair Herşey

Pratik Bitkisel Kürler

Pratik Bitkisel Kürler

Birçok rahatsızlığın tedavisi ve şifası mümkündür. İnsanlar bu tedavileri başta doktor ve uzmanlar aracılığı ile almaları çok daha mühimdir. Fakat doktorların ve farmakolojinin tedavi edici etkisinin yanında yan etkilerinin görülmesi dolayısıyla kişiler doğal yollardan tedavi arayışına girmektedirler.

doğal yollardan tedavi

Doğanın bize verdiği şifa etkisi hiç de göz ardı edilecek boyutta değildir. Zira tüm ilaçlarda doğadan yani bitkisel kaynaklardan elde edilebilmektedir. Tüm bu gerçekler ile birlikte uzmanların bu alanda araştırmalar yapmış yazar ve araştırmacıların çalışmalarından derlediğimiz yazımızda size kolay şekilde hazırlayabileceğiniz etkili, şifalı tarifler bulacaksınız.

  1. Kabızlık İçin Kolay Doğal Tarifler
  2. Adet Düzensizlikleri Ve Sancıları İçin Kolay Bitkisel Kürler
  3. Baş Ağrısı Rahatsızlığı İçin Kolay Kür


Kabızlık İçin Kolay Doğal Tarifler

Kabızlık İçin Kolay Doğal Tarifler

Kabızlığı gideren ve sizi şişkinlik, kasılma ve gaz şikayetlerinizden kurtaran bu kürün yapımı da çok kolay. Yarım litre sıcak suyun içine 3 tatlı kaşığı kadar papatya konur. 8 saat sürede bekletilen bu karışım 1 gün boyunca tüketilmesi gerekmektedir.

Diğer bir sindirim sistemi düzenleyici bitkisel ve doğal tarif ise şöyle; bir adet salatalık kabuğunu, bir tutam maydanoz yaprakları ile kaynatmalı ve suyunu aç karnına tüketmelisiniz. Bir başka basit ama etkili doğal bitkisel tarif ise; lahana yaprağını 10 dakika kadar kaynatılmasının ardından suyunun 2 ya da 3 bardak içilmesi gerekmektedir.

Adet Düzensizlikleri Ve Sancıları İçin Kolay Bitkisel Kürler

Adet Düzensizlikleri Ve Sancıları İçin Kolay Bitkisel Kürler

Her kadın hayatının bir döneminde adet düzensizlikleri yaşayabilir. Ya da sancılı geçirilen adet kanamaları yüksek acı hissi ile kadınların adet dönemlerini çok fazla zorlaştırabilir. Bu sıkıntıları doğal yollardan bertaraf edebilmek için size birkaç bitkisel kaynaklı kür tarifimiz olacak. Gelin bu basit ama fazlası ile etkili tariflere bir bakalım.

Adet düzensizliği için araştırılarak bulunmuş tariflerden biri; zerdeçal bitkisi ile olan bir karışım. Zerdeçalı toz halinde tüketebilir ve ayrıca çayı demleyerek de içebilirsiniz.

Adet sancılarının doğal tedavisinde de şu bitkilerin şifasından yararlanılmaktadır. Pancar, havuç, pazı, hindiba, yulaf, portakal ve civan perçemidir. Civanperçemi kadınlardaki ağrılı adet sancılarında çay halinde demlenip tüketildiğinde faydası görülmektedir.

Adetinizin sancılı ve ağrılı geçmesi halinde içeriğinde 6 farklı ağrı kesici madde bulunan zencefil çayı ağrınızı dindirecektir.

 Adet sancılarının doğal tedavisinde zerdeçal

Baş Ağrısı Rahatsızlığı İçin Kolay Kür

Baş ağrısı genç yaşlı birçok insanın problemi olan bir rahatsızlıktır. Baş ağrısının sebepleri doktorlarca araştırılarak onların tavsiyeleri hareket edilmeli fakat nadiren görülen baş ağrılarından size vereceğimiz kolay bitkisel doğal bu tarifleri de uygulayarak baş ağrınızı hafifletebilirsiniz.

Baş Ağrısı Rahatsızlığı İçin Kolay Kür

Civan perçeminin içeriğinde bulunan ağrı kesiciler baş ağrınızın giderilmesi açısından önemlidir. Bu bitki ile yapacağınız bir kür ağrınızın hafiflemesini sağlayacaktır. 1 çay bardağı kaynar suya 1 kahve kaşığı civan perçemi otu konulur ve 10 dakika demleye bırakılır. Bu çayı başınızın ağrıması halinde tükettiğinizde başınızdaki ağrını geçtiğini göreceksiniz.

ağrı kesici çay tarifi

Diğer bir ağrı kesici çay tarifi ise şöyle; kekik, papatya, lavanta, karabaş otu bitkilerinden aynı oranda ve de az miktarda 1 su bardağı kaynar suya konur ve bitkiler 5 dk demlemeye bırakılır. Bu karışım günde 3 bardak tüketilmesi gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Ses Kısıklığı ve Tedavisi başlıklı makalemizde Evde ses kısıklığı tedavisi, Ses kısıklığı sebepleri ve Ses kısıklığı tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.


Pratik Bitkisel Kürler Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ