Kadına Dair Herşey

Pratik Mutfak Hileleri İçerisinde Hangileri İşe Yarıyor?

Pratik Mutfak Hileleri İçerisinde Hangileri İşe Yarıyor?

İnternette gördüğünüz her pratik çözümün aslında faydalı ve hayatınızı kolaylaştıran şeyler olmadığı barizdir.

Bu yüzden size 10 pratik çözümü sunmak istedik. Bunlardan kimileri mutfakta oldukça faydalı ve kullanışlı olmasına rağmen, kimileri tamamen bir fiyasko.

Pratik Mutfak Hileleri

Bu 10 Pratik Mutfak Hilelerinden Hangilerinin İşe Yaradığını Öğrenin

Domatesleri Ortadan İkiye Kesmek

Domatesleri Ortadan İkiye Kesmek

Pratik Çözüm: Yuvarlak bir tabağa domatesleri veya diğer meyve veya sebzeleri yerleştirin ve baş aşağı olacak şekilde üzerine bir tabak kapatın. Malzemeleri yerlerine sabitlemek için üstteki tabağı tutun ve dikkatlice kesin.

Sonuç: İşe yarıyor! Sadece bıçağınızın uzun ve keskin olduğundan emin olun.

 

Bir İçeceği Hızlı Şekilde Soğutmak

İçeceği Hızlıca Soğutmak

Pratik Çözüm: En sevdiğiniz içeceği hızlıca soğutmak için bardağı ıslak bir kağıt havlu ile sarın ve dondurucuya yerleştirin.

Sonuç: Bu bir asparagas! Kağıt havlu ile sarılan bardak, sarılmayan bir bardak ile aynı derecede soğuyor.

 

Yumurtanın Sarısını Beyazından Ayırmak

Yumurtanın Sarısını Beyazından Ayırmak

Pratik Çözüm: Hızlıca yumurtanın sarısını beyazından ayırmak için tek ihtiyacınız olan sıradan bir plastik şişedir. Bir tabağa yumurtayı kırın ve ardından şişeyi alıp, içindeki havayı boşaltmak için şişeyi sıkın. Şişenin ağzını yumurtanın sarısına yakın tutun ve yavaşça sıktığınız şişeyi bırakın. Yumurtanın sarısı kolayca şişeye girecektir. Ardından şişeyi tekrar sıkarak, yumurtanın sarısını başka bir kaba boşaltın.

Sonuç: Mükemmel bir şekilde çalışıyor! Bu hile herhangi bir özel beceri gerektirmiyor. Kullanmanızı tavsiye ediyoruz!

 

Çileklerin Başını Çıkarmak

Çileklerin Başını Çıkarmak

Pratik Çözüm: Çileklerin yeşil kısımlarını çıkarmak için bir plastik pipet kullanabilirsiniz. Sadece çileğin üst kısmından pipeti ittirin ve yeşil yapraklı kısım kolayca çıksın.

Sonuç: Tamamen çalışıyor! Küçük bir not: bu oldukça başarılı hileyi küçük çilekler için kullanın. Büyük olanları hala bıçak ile geleneksel yöntemlerle çıkartılmalıdır.

 

Yumuşak Peynir veya Kek Dilimlemek

Yumuşak Peynir veya Kek Dilimlemek

Pratik Çözüm: Yumuşak peynir veya keki dilimlemek için diş ipi kullanın. Gereken boyutta bir diş ipi kesin ve her iki ucundan sıkıcı tutarak, malzemenizi kesin.

Sonuç: Oldukça başarılı bir biçimde çalışıyor! Bıçağın aksine diş ipi peynire yapışmıyor ve ince dilimler kesmenize olanak tanıyor. Hile, kekler için biraz daha zor. Biraz pratik yaptıktan sonra kekleri de eşit parçalara bölebiliyorsunuz.

 

Bir Kaşık ile Haşlanmış Yumurta Soymak

Bir Kaşık ile Haşlanmış Yumurta Soymak

Pratik Çözüm: Yumurtanın en geniş kısmına vurarak, hava almasını sağlayacak şekilde kabuğunu kırın. Kaşığı yumurta ile kabuk arasına sokun ve dikkatlice kabuğu çıkartın.

Sonuç: İşe yaramıyor! Bunun yanı sıra, oldukça zaman ve çaba gerektiren bir şey! Bunun yerine başka bir pratik çözüm kullanmanızı öneriyoruz, yumurtalar haşlandıktan sonra, kaynar suyu döküp yerine soğuk su ekleyin. Tencerenin kapağını kapatın ardından tencerenin kapağını tutarak, iyice sallayın. En son olarak haşlanmış yumurtanın kabuklarını kolayca çıkartın.

 

Bantla Kavanozları Açmak

Kavanozları Kolayca Açmak İçin Mutfak Hilesi

Pratik Çözüm: Açılmayan kavanoz kapaklarını kolayca açmak için bant kullanın. Bandı kapağın üstüne yapıştırın. Bir elinizle kapağı tutun ve diğer elinizle bandı çekin.

Sonuç: Tamamen saçmalık! Aslında kavanozun içindekilerin yarısını üstünüze ve yere dökmek için oldukça iyi bir yöntem. Bunun yerine başka bir pratik çözüm kullanmanızı öneriyoruz, kavanozu kolayca açmak için lastik eldivenler takın veya kapağın etrafına lastik bir bant yerleştirin.

 

Kaynayan Suyun Taşmasını Önlemek

Kaynayan Suyun Taşmasını Önlemek

Pratik Çözüm: Kaynayan tencerenin üzerine bir tahta kaşık yerleştirin ve suyun taşmasını önleyin.

Sonuç: Asparagas bir yöntem değil. Su kaynamaya devam edecek ve kaşık da suyun taşmasını önleyecek.

 

Kalmış Pizzanızın Kenarlarını Yeniden Çıtır Hale Getirmek

Pizzanızın Kenarlarını Yeniden Çıtır Hale Getirmek

Pratik Çözüm: Kalan pizzanızı, bir bardak su ile birlikte mikrodalga fırında tekrar ısıtmak, pizza kenarlarını yeniden çıtır hale getirecektir.

Sonuç: Yanlış! Kenarlar bir gün önceki kadar çıtır ve lezzetli olmuyor.

 

Kivi, Mango veya Avokado Soymak

Kivi, Mango Avokado Soymak

Pratik Çözüm: Sıradan bir bardak kullanarak, kolayca kivi, mango veya avokado soyabilirsiniz. Meyveyi ortadan ikiye bölün, meyveyi resimde gösterildiği gibi bardağın kenarına yerleştirin ve aşağı doğru ittirin.

Sonuç: Aslında işe yaramıyor! Bu şekilde meyveyi soymak için bir profesyonel olmanız gerekiyor, aksi durumda bardak içinde sadece meyve püresi olacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan İlk Yardım Nasıl Yapılır (Yardım Sırasında Yapılan 9 Hata) başlıklı makalemizde ilk yardım nasıl yapılmalı hakkında bilgiler verilmektedir.


Pratik Mutfak Hileleri İçerisinde Hangileri İşe Yarıyor? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ