Kadına Dair Herşey

Profesyonel Makyaj Hileleri

Profesyonel Makyaj Hileleri

Profesyonel Makyaj Hileleri

Makyaj yapmak aslında ele ruj almakla olmuyor. Makyaj yapmanın belli incelikleri ve hileleri bulunmaktadır. Makyaj yapmak için makyöz olmanıza gerek yoktur. Ancak ufak makyaj hilelerini bildiğinizde profesyonel bir makyaja kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. İşte, profesyonel makyaj hileleri;

Profesyonel Makyaj Hileleri

Makyajınızı Yenilemeyin Tazeleyin: Kadınların en büyük hatalarından bir tanesi makyajları bozulduğunda ya da aktığında makyajlarını temizleyip yeniden makyaj yapmaya girişmeleridir. Yüzlerindeki makyajı temizlemeleri ve yeniden makyaj yapmaları ciltlerinin yıpranmasına sebep olacağından parlak ve canlı görüntünün yok edilecektir. Bunun için makyajınızı yenilemek yerine tazelemeyi tercih etmelisiniz. Gün içinde akan ve bozulan makyajınızı cildinizden kuru bir peçete yardımıyla üzerinden almalısınız. Daha sonra makyajınızı yapmalısınız. Bu sayede hem taze bir makyajınız olacaktır. Hem de cildiniz parlak kalacaktır.

Makyaj Hileleri

Cilt Tonunuzdan Koyu Fondöten Kullanmayın: Kadınların makyajda yaptığı en başlı hatalardan bir tanesi de cilt renginden daha koyu renkteki fondöten tercih etmektir. Kadınların koyu renk fondöten tercih etmesinin sebebi cilt kusurlarını üst düzeyde gizlemektir. Ancak koyu renk fondöten tercih etmek cilt kusurlarını gizlemek bir yana dursun, vücudun diğer bölgelerinden farklı bir görüntüde olacağı için yapay bir görünüşü de ortaya koyacaktır. Fondöten alırken fondöteni cildinize uygulamalı ve cildiniz ile renk örtüşüyorsa fondöten alınmalıdır. Cilt tonundan daha koyu fondötenler alınmamalı ancak daha açık fondötenler alınabilir. Çünkü açık fondötenlerin yaptığı kusurları fondöten uygulamasından önce bronzer pudra uygulayarak giderilebilir.

Makyaj yapmanın hileleri

Yoğun Pudradan Kaçının: Fondöten uyguladıktan sonra makyajı sabitlemek için pudra uygulaması yapmak gerekir. Ancak pudra uygulamasının normalden çok fazla yapılması ve kat kat pudra uygulaması ciltte yapay bir görüntüyü oluşturacaktır. Bunun için de cilde yoğun pudra uygulanmamalı, pudra uygularken el hafif tutulmalı ve amaç yalnızca makyajı sabitlemek olmalıdır.

Dudak Bakımını İhmal Etmeyin: Makyaj yaparken hemen herkes ruj kullanmaktadır. Ancak bazı dudaklarda ruj pürüzlü bir görüntü oluşturduğundan ideal güzellik yakalanamamaktadır. Bunun sebebi dudağın bakımsız olmasıdır. Eğer ki düzenli şekilde dudak bakımı yaparsanız kullandığınız ruj da dudağınızda güzel görüntü oluşturabilecektir. Dudak bakımı yaparken dudaklarınızı düzenli olarak nemlendirmeniz yeterli olabilir. Ancak bunun haricinde şeker ve zeytinyağı ile yapacağınız kürü uygulamanız da dudaklarınızın bakımlı olmasını sağlayacaktır.

Rujunuz Kalıcı Olsun: Ruj hızlı akmakta ve birçok zamanda dişlere bulaşmaktadır. Bu tarz bir görüntünün oluşmasını istemiyorsanız rujunuzu sabitlemelisiniz. Rujunuzu sabitlemek için ruj sürmeden önce dudaklarınıza bir kat sabitleyici pudra sürmeniz yeterli olacaktır. Dudaklarınızda kullandığınız pudrayı kalın bir tabaka halinde sürmeniz rujunuzun pürüzlü görünmesine sebep olacaktır. Bunun için pudra ince bir tabaka halinde sürülmeli ve bir peçete yardımıyla inceltilmelidir.

Kuyruklu Eyeliner Çekici Gözler: Eyeliner son yıllarda farın yerine kullanılan en başlı makyaj malzemelerinden. Far daha çok özel günlerde kullanılırken, eyeliner hem özel günlerde kullanılmakta hem de günlük makyajlarda oldukça fazla kullanılmaktadır. Kuyruklu eyeliner ise gözlerin çok çekici görünmesini sağlamaktadır. Ancak eyeliner sürmek kadınlar için birçok zaman ızdırap olmaktadır. Oysa likit bir eyelinerı çay kaşığı yardımıyla kusursuz bir şekilde sürebilirsiniz.

Makyaj Temizlerken Yağ Kullanın: Makyaj temizlemek birçok zaman ciltte tahrişlere sebep olmaktadır. Makyaj temizleme losyonları ciltten hızlı bir şekilde makyajı temizlemektedir. Ancak kimyasal ürün olduğu için de cilde belli bir süre sonra zarar vermekte ve siyah nokta, yağ bezesi ve sivilce gibi cilt kusurlarını ortaya çıkarmaktadır. Böyle bir durumla karşılaşmamak için cilt temizlerken doğal yağlardan yararlanabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı ve badem yağı gibi doğal yağlar makyaj temizlemenizi kolaylaştıracak doğal ve zararsız yağlardır.

Makyaj temizlemek

 

Bir önceki yazımız olan Fahriye Evcen Saç Rengi başlıklı makalemizde Fahriye Evcen kahve saç rengi, Fahriye Evcen kahverengi ve Fahriye Evcen kahverengi saç rengi hakkında bilgiler verilmektedir.


Profesyonel Makyaj Hileleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ