Kadına Dair Herşey

Profesyonel Makyaj İçin İpuçları

Profesyonel Makyaj İçin İpuçları

Kökeninin Antik Mısır’a dayandığı düşünülen makyaj, günümüzde oldukça yoğun şekilde kullanılan bir güzellik aracı. Sosyal medya hesaplarında sıklıkla mizahla karışık da gördüğümüz yüz boyutlandırmadan kanatlı eyelinerlara kadar birçok değişik hali mevcut makyajın.

Peki, o özendiğimiz make-up artistlerin yaptığı makyajlar gibi bizimde profesyonel makyaj yapabilmemiz mümkün mü?

Cilt Tipi

Makyajı doğru yapabilmekle beraber yüzümüzün bu makyajı doğru göstermesi de oldukça önemli. Bunun için öncelikle yüz makyaja çok iyi hazırlanmalı. Güzelce temizlenmiş ve nemlenmiş bir cilde ihtiyacımız var bunun içinde öncelikle cilt tipimizi tanımamız gerekmekte ki nemlendiricimizi ve sonrasında fondötenimizi buna göre belirleyelim. Örneğin kuru ciltlerin yağlı ya da karma ciltlere oranla daha yoğun nemlendirici tercih etmeleri gerekir.

makyaj-bolgeleri

Fondöten Seçimi

Cildimizi iyice temizleyip nemlendirdikten sonra sıra fondötenimize geldi. Fondöten seçerken en çok yapılan hatalardan biri cilt tipini tanımamak ve yanlış renk seçimi. Cilt rengimiz pembe ve sarı alt ton olmak üzere 2 alt tondan birine sahiptir ve bunu anlayabilmek için kısa bir araştırma yapmanız yeterlidir. Sonrasında doğru alt tonda doğru renk fondöteni seçmeliyiz ve fondöten denerken mutlaka çenemizden boynumuza bir çizgi çekmeli ve bir süre dolaşmalıyız ki renk ne kadar oturacak ya da oksitlenip rengi değişecek mi gözlemlemeliyiz. Profesyonel makyaj yapmak için ipuçlarından biri titizlikle seçilmiş fondötendir.

Doğru Makyaj Gereçleri

İyice hazırlanmış cildimize doğru fondötenimizi uygularken bize yardımcı olacak şeylerden biri makyaj gereçleridir. Bu makyaj gereçlerini seçerken de ilk adım olan cilt tipimize ve isteklerimize uygun davranmalıyız.

Kuru cilde sahip kişiler fondötenlerini iyice ıslatılıp suyu sıkılmış makyaj süngerleriyle uyguladıklarında daha güzel bir görünüm elde ederler.

makyaj-fircasi

Eğer yüksek kapatıcılık isteniyorsa fondöten uygulaması sık kıllı bir fırçayla yapılmalı ve ardından yine ıslatılmış bir süngerle üstünden geçilmeli ki görünüm daha doğal olsun ve cilde iyice otursun.

Cilt makyajı tamamlandıktan sonra cilt tonuna uygun koyulukta bir bronzerla yüz güzelce ısıtılır ve göz makyajına başlanır.

Profesyonel makyaj yapabilmek için güzel bir göz makyajı gerek ve göz makyajı için ihtiyaç olan ana gereç güzel bir karıştırma fırçasıdır.

Bir önceki yazımız olan Kuru ve Yıpranmış Saçlara Bakım Önerileri başlıklı makalemizde kuru saçlar için bakım önerileri, kuru saçlara bakım ve saç bakım önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.


Profesyonel Makyaj İçin İpuçları Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ