Kadına Dair Herşey

Protein Diyeti İle 1 Haftada Süper Sonuç

Protein Diyeti İle 1 Haftada Süper Sonuç

Protein diyeti adından da belli olduğu üzere protein ağırlıklı beslenmeyi ihtiva etmektedir. Bu diyette uyulması gereken kuralların en önemlisi protein ağırlıklı besin tüketmektir. Protein diyetini uygulamadan önce bir diyetisyen ile görüşmenize yarar vardır. Vücudunuzun bu diyete elverişli olup olmadığı hususunda bilgi aldıktan sonra gönül rahatlığı ile diyeti uygulayabilirsiniz. Ancak uzman doktor bu diyetin bünyeniz için yarardan çok zarar getireceğini söylüyor ise uygulamayınız.

protein-diyeti

Protein Diyeti Listesi ile Bir Haftada Forma Girin

Protein diyetinin 7 günden fazla uygulanmaması hususunda uzmanlar uyarmaktadır. Vücudunuz bu diyet için uygun bir yapıya sahip değilse kesinlikle başlamamanız tavsiye edilmektedir.

Protein Diyetinde Hangi Gıdalar Tüketilmeli

Protein diyetinde tüketilmesi gereken gıdaların başında yumurta, peynir, süt, ızgara tavuk gelmektedir. Protein diyet listesinde olanlar; haşlanmış yumurta, peynir, kepekli ekmek, yağsız bol yeşil salata, yağsız yoğurt, ızgara tavuk eti ya da ızgara kırmızı et, çavdar ekmeği, açık şekersiz çay, şekersiz kahvedir.

protein-diyet-listesi

Protein Diyeti Uygularken Ne Kadar Su Tüketmeliyiz

Tüm diyet çeşitlerinin uygulamasında en önemli ve atlanılan husus su tüketimidir. Suyun diyetteki yeri bilinse çok daha iyi sonuçlar alınır. Protein diyetinde de günlük ortalama 2,5 – 3 Litre su tüketilmelidir ki sağlıklı bir şekilde zayıflayın. Aksi taktirde yine tüm uğraşlarınız boşa gidecek bu diyetten hiçbir şey anlamayacaksınız.

Protein Diyeti İle 1 Haftada Kaç Kilo Verilir

Protein diyetindeki her şeyi kelimesi kelimesine uyguladığınızda, belirtilen miktarda su tükettiğinizde bir hafta içerisinde yaklaşık olarak 4-5 kilo civarında bir kilo kaybınız olacaktır. Hem sağlıklı beslenmiş olacaksınız, hem de kısa bir süre zarfında büyük oranda vücudunuz hafifleyecek. Dikkat ettiğiniz sürece de verdiğiniz kiloları geri alma gibi bir riskiniz olmayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Serviks Rahim Ağzı Kanseri Hakkında Bilinmesi Gerekenler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Protein Diyeti İle 1 Haftada Süper Sonuç Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ