Kadına Dair Herşey

Rahat Taşınabilen Bebek Pusetleri

Rahat Taşınabilen Bebek Pusetleri

Bebeğinizin doğumuna az kaldı, ancak alışveriş listenizin tamamlanmayan noktaları var. Örneğin, bebek pusetini henüz almadınız, belki de bilerek en sona bıraktınız. Piyasada pek çok bebek puset modellerinin olması kafanızın karışmasına neden olduğu kadar, karar vermenizi de zorlaştırmakta çünkü. Üstelik bebek puseti, alışveriş listenizin neredeyse en pahalı unsuru. Aynı zamanda olmazsa olmazı. Bebek puseti olmadan bebeğinizle gezmeye gidemezsiniz örneğin. Hatta bebeğinize hava aldırmanız bile oldukça zor olacaktır. Bebeğinizi içinde kolayca ve güvenle taşıyabileceğiniz bebek pusetiyle rahatlıkla yürüyüşlere, seyahatlere çıkabilirsiniz.

Bebek Puseti Nasıl Seçilmeli?

Puset seçiminde anne-baba olarak en çok göz önünde bulundurmanız gereken şüphesiz ki pusetin güvenli olup olmadığıdır. Öncelikle pusetin emniyet kemerinin bebek tarafından açılamayacak şekilde olduğundan emin olmanız gerekir. Ayrıca bebek pusetinin kumaşı pamuklu, bebeği terletmeyecek şekilde ve kolay yıkanabilir olmalıdır. Oturabilecek duruma gelinceye kadar da kullanılabilmesi için pusetin sırt bölümünün ayarlanabilir olması oldukça önemlidir. Son olarak dikkat etmeniz gereken şey ise kullanım açısından kolay olmasıdır. Yani,  pusetin hafifliği, kolay açılıp kapanabilmesidir.

bebek-puseti-siyah

Hafif Olduğu Kadar Güvenli de Olan Bebek Puseti Modeli: Portbebeler

Doğumdan itibaren altıncı aya kadar kullanım sağlayan portbebeler, kısa sürede katlanabilme özelliğiyle taşınma açısından oldukça pratiktir. Ayrıca kalın süngerleriyle bebeklerinizi dış ortamdan gelen basınçlara karşı koruyarak bebeğinizi güven içinde taşımanıza yardımcı olur.

Baston Pusetler Her Aileye Gider!

Otomobiliniz varsa, gezmeyi seviyorsanız veya oturduğunuz apartmanın asansörü yoksa baston puset, size en uygun bebek puseti modelidir. Taşıma açısından kolay olması, tek hamleyle açılıp kapanabilmesi, kapandığında ise çok az yer kaplaması artı özellikleri arasında. Satın alırken hafifliği kadar sağlamlığına da dikkat etmeli ve bebeğinizin güneşin zararlı ışınlarından etkilenmemesi için pusetin güneşliğinin olup olmadığına bakarak kararınızı vermelisiniz.

puset-modeli-bebekler-icin

Sürüş kolaylığı, ayarlanabilir sırt desteği, hijyen, kg kapasitesi, pusetin kendi ağırlığının hafif olması, ekonomiklik, gösterişli olması vb. özelliklerden hangilerinin sizin için önemli olduğuna tam olarak karar verdiğinizde piyasadaki pek çok bebek puseti örneğinden sizin için en uygun olana ulaşmanız kolaylaşacaktır.

Bir önceki yazımız olan Anne Olmak Sadece Bize Has Duygu Mu Sanıyorsunuz? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Rahat Taşınabilen Bebek Pusetleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ