Kadına Dair Herşey

Rahat Uyumak İçin Bitkisel Yağların Şifasından Yararlanın

Rahat Uyumak İçin Bitkisel Yağların Şifasından Yararlanın

Günümüz sorunlarından biri de uykusuzluk. Sizde uykusuzluk problemi çekiyor bir türlü uyumaya geçişi rahat bir biçimde gerçekleştiremiyorsanız size önereceğimiz bu tarifleri uygulayarak uyku sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

aromatik yağlar

Yağları yalnızca yemeklerde kullanıldığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Kozmetikten, eczane alanına ve sağlık alanına kadar birçok alanda yararlanılan aromatik yağlar birçok derdinize derman olabiliyor. Hangi yağın neye iyi geldiğini keşfedebilirsiniz.

Bitkisel ve aromatik bu yağlar ile rahatlayabilir, stresten uzaklaşabilir ve vücudunuzun sağlık kazanarak huzura ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Uyku ilaçları alıp bedeninizi yormaya ve kimyasallara maruz kalmayarak bitkisel bu yağlar ile uykusuzluk probleminizi rahatça aşabilirsiniz. Yazımızda yer verdiğimiz bitkisel yağların doğal şifasından yararlanacak, rahat bir uykunun tadına varacak sabahları dinç ve dinlenmiş bir vaziyette uyanacaksınız.

 

  1. Stres İle Baş Etmek İçin Lavanta Yağı
  2. Limon Yağı İle Rahatlayın!
  3. Bitkisel Rahatlatıcı Yağlarınızı Evde Kendiniz Yapın!
  4. Bitkisel Rahatlatıcı Yağlarınızı Evde Kendiniz Yapın!


Stres İle Baş Etmek İçin Lavanta Yağı

Stres başlı başına birçok ruhsal ve fizyolojik sorununun temelini oluşturuyor. Bu nedenle muhakkak stresi ortadan kaldıracak çözümlere başvurarak olası sorunları ortadan kaldırmak gerekiyor. Bu olası sorunlardan biri de stres kaynaklı uykusuzluk problemidir. Bu problem ile baş edebilmek için lavanta yağının eşsiz kokusundan yararlanabilirsiniz.

stres kaynaklı uykusuzluk

Gece uykuya geçişinizi kolaylaştıran bu yağı dilerseniz sıcak kaynamış bir kaptaki suya bir miktar koyabilir, odaya buharının yayılmasını sağlayabilirsiniz. Dilerseniz de yastığınıza bir miktar damlatacağınız yağın kokusu ile gece boyu sizi rahatlatmasının keyfini çıkartarak uykuya dalabilirsiniz.

Limon Yağı İle Rahatlayın!

soğuk sıkım zeytinyağı

Uzun bir gün geçirmiş olabilir, iş temposundan yorgun düşmüş olabilir ve dinlenme ihtiyacı hissedebilirsiniz. İşte bunu sağlamak için size yardımcı olacak ferahlatan limon yağını kullanmaya ne dersiniz? Limon yağını bir sprey şişesine koyarak da kullanabilir eliniz dışına bileklerinize sürebilir rahatlayabilirsiniz. Dilerseniz de diğer bir kullanım alanı olarak soğuk sıkım zeytinyağı ile birlikte bire bir oranlarda karıştırarak, esanslı bir yağ elde edebilir bunu rahatlamak istediğiniz her an kullanarak cildinizi, bedeninizi ve ruhunuzu gevşeterek rahatlayabilirsiniz.

Bitkisel Rahatlatıcı Yağlarınızı Evde Kendiniz Yapın!

Gül, limon, çilek, böğürtlen ve dilediğiniz kokusunu sevdiğiniz şifasını istediğiniz meyve ya da bir bitkinin evde kolaylıkla yağını elde edebileceğinizi biliyor muydunuz? Gelin nasıl yapıldığını görelim.

limon yağı tarifi

Ev yapımı limon yağı tarifi; stresini azaltabilen sizi kısa sürede rahatlatacak limon yağını yapmak için; 1 adet limonun kabukları ve bir miktarda sızma zeytinyağına ihtiyacınız olacak. Rendelemiş olduğunuz bir limonun kabuğunu bir bardak miktarı kadar olan kaba doldurarak geri kalan kısmına da tamamen zeytinyağı ile doldurmalısınız. Bu kabı ağzı kapalı bir biçimde güneş görecek bir yere koymalı birkaç gün bekletmelisiniz. Yağ kabını beklettiğiniz günler içinde de günde birkaç kez çalkalamaya özen göstermelisiniz. Ortalama 3 gün içinde artık dilediğiniz aromatik yağınız hazır! Hazırladığınız yağı da sıcaklığında hava geçirmeyen bir kapta saklamaya özen gösterin.

Bir önceki yazımız olan Saç Çıkartan Kürler başlıklı makalemizde bitkisel özlü bir şampuan, bu kür ile sonuç ve doğal yollar hakkında bilgiler verilmektedir.


Rahat Uyumak İçin Bitkisel Yağların Şifasından Yararlanın Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ