Kadına Dair Herşey

Resimli Örnekleriyle İyi Karpuz Nasıl Seçilir Ve Anlaşılır?

Resimli Örnekleriyle İyi Karpuz Nasıl Seçilir Ve Anlaşılır?

 

Hepimizin belki de ortak problemlerinden bir tanesidir karpuz seçimi ve herkes karpuzu şöyle bir alır,eliyle sağıan soluna bakar,tartar eder ve anlamaya çalışır.Acaba bu karpuz tatlı mı,sulu mu yoksa kelek mi diye.Bu yazımızda resimle örneklerle iyi bir karpuzun nasıl seçileceğini ve eve geldiğinizd pişmanlık yaşamamanız için nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatacağız.Başka konu mu bulamadınız diye de sormayın.Karpuzu kim sevmez ki?Bu arada artı bir not ,burada yer alan tüyolar usta bir karpuz üreticisinden alınmıştır yani gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

 

Karpuz seçerken lekeli alana bakın

iyi-karpuz-secme

Buradaki sarı alan ki lekeli alan olarak bilinir;karpuzun toprağa hangi kısmından yattığını gösterir.Olgun ve sulu karpuzlar her zaman sarı veya turuncuya yakın renkte bu şekilde alanlara sahiptir.Bu alanın beyaz renkte olması karpuzun iyi olmayacağına işarettir.

 

Dokularına bakın

guzel-karpuz-secme

Örnekteki karpuzda  yer alan bu tarz kahverengi rengindeki alanlar şunu gösterir.Arılar buaraya birçok kez polenlerini bırakmak için ziyaret etmişlerdir.Ne kadar çok polen varsa,karpuz o kadar tatlıdır.Unutmayın ki,böcekler de ağzının tadını bilir ve olgunlaşmamış karpuza gitmezler.

 

Erkek ve dişi karpuzlar

tatli-karpuz-secme

Birçok kişi bilmiyordur ancak üreticiler karpuzları cinsiyetlerine göre ayırmaktadır.Diğer türlerde olduğu gibi karpuzda da bu, erkek ve dişi olarak ayrılır.Örneğin erkek karpuzlar daha büyük ve uzun bir şekle sahip olurlarken,sulu olurlar.Dişi karpuzlar ise,daha yuvarlak hatlara sahip olurlar ve tatlı olurlar.

 

Karpuzun büyüklüğüne dikkat edin

sulu-karpuz-secmek

Karpuzu ne çok büyük ne de çok ufak boyutlarda almayın.Ortalama boyda olanları tercih edin.Bir de burada dikkat etmeniz gereken nokta şudur.İyi ve güzel bir karpuz,elinize aldığınızda göründüğünden daha da ağır olandır.Yalnız dikkat;küçük boyuttaki bir karpuz şayet elinize aldığınızda daha ağır hissediliyorsa o karpuz muhtemelen kabak çıkacaktır.

 

Sap kısmına dikkat edin

guzel-karpuz-secimi

Karpuzun burada örnekte gördüğünüz sap kısmı kurumuş durumda ise,bu durum karpuzun olgunlaşmış olduğunu gösterir.Şayet bu kısım yeşil renkte ise,bu da karpuzun zamanından önce toplanıldığını gösterir.Bu sapı koparmak istediğinizde kolayca başarabiliyorsanız,doğru yoldasınız demektir.Yine karpuzun kabuğuna tırnağınızla bir çizik atmayı deneyin.Olgun ve tatlı bir karpuzun kabuk kısmı tırnağınızla kolayca çizilir.

 

Bir önceki yazımız olan Olduğundan Genç Görünen Ünlülerden Genç Ve Güzel Kalmanın Sırları başlıklı makalemizde gençlik sırrı, güzellik sırrı ve ünlülerin sırları hakkında bilgiler verilmektedir.


Resimli Örnekleriyle İyi Karpuz Nasıl Seçilir Ve Anlaşılır? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ