Kadına Dair Herşey

Resimli Örnekleriyle Profesyonel Masaj Nasıl Yapılır?

Resimli Örnekleriyle Profesyonel Masaj Nasıl Yapılır?

Rahatlatıcı bir masaj için özel yöntemlere gerek yoktur. Sizin için hazırladığımız bu rehberi takip ederek, kolayca harika bir masaj yapabilirsiniz.

İlk olarak rahat hissettirecek bir ortam sıcaklığı elde edin: oda çok fazla sıcak veya soğuk olmamalıdır. Bedenin bu süreç boyunca soğumaya başladığını da göz önünde bulundurun. Masajı sert bir yüzey üzerinde, boyun, omuz ve sırta odaklanarak yapmak gerekir.Buradaki örnekler ile bu basit rehber sizi bir masaj gurusu yapacak..

Profesyonel Masaj Nasıl Yapılır?

 

1.

Sırt masajı nasıl yapılır

Nazik masaj hareketleri ile başlayın. Omuzlardan bele ve ardından sırta doğru hareket etmelisiniz. Bu aşamada, omuz bölgesindeki hareketler çok daha yoğun ancak yine de yumuşak olmalıdır.

 

2.

Rahatlatıcı masaj nasıl yapılır

Süreç boyunca tüm avuç içinizi kullanın. Yavaş yavaş hareketlerinizi hızlandırmaya başlayabilirsiniz.

 

3.

Ense bölgesine masaj teknikleri

Masaj yaptığınız kişi durağan bir yaşam tarzına sahipse omuz bölgesine özel bir ilgi göstermek isteyebilirsiniz. Bu bölgedeki masaj süresini arttırmak yeterli olacaktır. Belirli noktalara nazikçe bastırarak, basınç tekniklerini kullanabilirsiniz.

 

4.

Masaj nasıl yapılır

Hiçbir durumda omurganın üzerine masaj yapmayın. Bu alanda masaj yaparken, uzun sırt kaslarını boyunca ilerlemelisiniz.

 

5.

Bacak masajı nasıl yapılır

Her türlü uzuv masajı hafif uyarıcı darbeler ile başlar. Eğer ağrı olan sorunlu bölgeler var ise, bu bölgelere başparmaklar kullanılarak masaj yapılmalıdır (önce bir uzuv sonra diğeri).

 

6.

Masaj yapma teknikleri

Yüz masajı yapmanın en temel gereklilikleri şunlardır: üzerinde çalıştığınız kaslar azami derecede rahatlamış olmalıdır; masaj pürüzsüz, ritmik, yavaş ve acısız olarak yapılmalıdır; kas hatları boyunca hareket etmeniz gerekmektedir; üzerinde çalıştığınız cildi nazikçe sıkın ve yüz kemiklerine baskı uygulayın.

Masajı parmak uçlarınız ile hafifçe vurarak veya tüm sırt boyunca gidip, gelerek tamamlayabilirsiniz. Bu, cildin rahatlamasına yardımcı olacaktır.

 

 

Bir önceki yazımız olan Kusursuz Güzel Saçlarla Uyanmak için 10 Yöntem başlıklı makalemizde saçlar bozulmadan güne başlamak hakkında bilgiler verilmektedir.


Resimli Örnekleriyle Profesyonel Masaj Nasıl Yapılır? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ