Kadına Dair Herşey

Retro Tarzı Dekorasyon ve En Göz Alıcı Örnekleri

Retro Tarzı Dekorasyon ve En Göz Alıcı Örnekleri

Günümüzde hemen her alanda geçmiş yılların modasına rağbet ve geri dönüş var desek pek de yanılmış olmayız. Kendi alanlarında otorite diyebileceğimiz kıyafet, mobilya veya aksesuar markalarının da şu sıralar bu geri dönüş rüzgârının etkisinde kaldığını görebiliyoruz. Retro rüzgârının etkisinde kalan pek çok insan da yaşam alanlarını bu akıma göre düzenliyor. Eğer siz de geçmiş yılların estetik ve moda anlayışını evinize taşımak istiyorsanız retro tarzı ev dekorasyonu tam size göre.

Geçmişin Sıcaklığıyla Dekore Edilen Salonlar

Retro salon mobilyası

Vaktimizin çoğunu geçirdiğimiz salonlar ve oturma odaları evin en önemli alanlarıdır. Dolayısıyla salonun ruhu aslında evin ruhunu yansıtır. Eğer salonunuzun retro hâkimiyeti altında dizayn edilmesini istiyorsanız hangi dönemin ruhunu salonunuza taşıyacağınıza karar vermelisiniz.

Retro salon dekorasyonu

40’lar ve 50’ler ruhuyla dekore edilmiş salonda kristal vazolar, gümüş takımlar gibi retro dekorasyon ürünleri tercih etmek istediğiniz dokuyu size sunacaktır.  Bununla birlikte ahşap vitrinler, raflar ve abajurlar ile dekore edilen bir salonda kahvenizi yudumlarken kendinizi 60’ların içinde hissedebilirsiniz. Minyatür arabalar gibi aksesuarlar da bahsettiğimiz retro görünümü tamamlayan aksesuarlardandır.

Mutfakta Retro Dekorasyon

Retro mutfak dekorasyonu

Mutfak dekorasyonuna retro izleri taşıma isterseniz renk kullanımından da kaçınmamanız gerekir. Renkli buzdolapları, porselen fincanlar ve yine renkli yemek takımları tercih etmeniz kolaylıkla mutfağınızı retro havasına sokacaktır. Turkuaz ve turuncu retro mutfaklarda en çok tercih edilen renklerdendir. Yemek masanızın üzerine sereceğiniz iri kareli kırmızı beyaz bir örtü de elde etmek istediğiniz retro mutfak görüntüsünü tamamlamanıza yardımcı olabilir.

retro yatak odası dekorasyonu

Bir önceki yazımız olan Duvar Boyası Renkleri ve Psikolojik Etkileri başlıklı makalemizde boya renkleri, duvar boyası renk paletleri ve Duvar Boyası Renkleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Retro Tarzı Dekorasyon ve En Göz Alıcı Örnekleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ