Kadına Dair Herşey

Rutin İşleri 3 Kat Hızlı Yaptıracak Ev İçin Pratik Bilgiler

Rutin İşleri 3 Kat Hızlı Yaptıracak Ev İçin Pratik Bilgiler

Her gün topladığımızda epey bir vaktimizi alan günlük, sıradan şeyler yapıyoruz. Patates soymak, düğüm olan kulaklıkları açmak, bağcıklarımızı bağlamak… Tüm bunları yaparken harcadığımız değerli vaktimizi çok daha ilgi çekici ve değerli şeylere yönlendirebiliriz.

Tüm bu saniyelerin boşa gitmesine izin vermek istemiyoruz ve tam da bu yüzden günlük hayatımızda yaptığımız bazı şeyleri üç kat daha hızlı yapmak için akıl almaz hileleri sizlerle paylaşıyoruz.

Pratik bilgiler içerisinde en çok işinize yarayacak olanlar

Pratik bilgiler

Ketçabı Şişesinden Kolayca Nasıl Çıkartabiliriz?

Kolay ketcap sıkma

Şişenin altına vurmaya gerek yok. Sadece 30 derecelik açı ile tutun ve ağız kısmına hafifçe vurun. Ketçap kolaylıkla herhangi bir dağınıklık yaratmadan çıkacaktır.

 

Ayakkabınızı Bir Saniyede Nasıl Bağlarız?

Kolay ayakkabı bağlama

Bağcıkların sonlarında yuvarlak yapın ve aynı zamanda ayakakbınızı bağlamak için birbirinin içinden geçirin.

 

Tişörtler Hızlıca Nasıl Katlanır?

Kolay tshirt saklama

Tişörtü 1 ve 2 noktalarından tutun. İkinci noktayı bırakmadan, 1’ü 3’e çekin ve ardından hepsini tutun. 1 ve 3’ü bırakmadan sol kolu 2’ye doğru çekin ve tişörtü düzleştirin. Tişörtün ikinci ucunu içeriye sokun ve tamamlayın.

 

Vakit Kaybetmeden Muz Nasıl Soyulur?

Muz nasıl soyulur

Sadece ikiye bölün ve muzun içindekileri ucundan sıkarak, dışarı çıkmasını sağlayın.

 

Bıçağı Bulmak için Harcayacağınız Zamandan Daha Kısa Sürede Patates Nasıl Soyulur?

Patates nasıl kolay soyulur

Patatesleri kaynatın ve oda sıcaklığındaki su dolu bir kaba yerleştirin. Bir dakika bekledikten sonra ellerinizde kolayca patatesi soyabileceksiniz.

 

İki Dakikada Kendi Meyve Pürenizi Nasıl Yapabilirsiniz?

Meyve püresi yapmak

Hava geçirmeyen bir poşedin içine bir bardak meyve suyu dökün ve kapatın. Daha büyük bir poşet içerisine yerleştirin ve iki bardak buz, bir bardak tuz ve bir bardak su ekleyin. Meyve suyu donana kadar iyice çalkalayın.

 

Düğüm Olmaması için 5 Saniyede Kulaklıklarınızı Nasıl Bağlarsınız?

düğüm olmadan kulaklık bağlama

Kulaklık kablonuzun ucuyla bir yuvarlak yapın. Geri kalan kabloyu, cihazınızın üst kısmına dolayın. Diğer uçtada bir yuvarlak yapın ve ilkinin içinden geçirin. Ardından kulaklıkları biraz çekin.

 

Tek Nefeste Yumurta Nasıl Soyulur?

Yumurta nasıl kolay soyulur

Yumurta kabuğunun iki ucunu çatlatın ve ardından parmaklarınızın arasında tutarken hızlıca üfleyin. Yumurta kabuğundan tamamen çıkarak, elinizin içine düşecektir.

 

Gazlı İçecekler 2 Dakikada Nasıl Soğutulur?

İçecek hızlı nasıl soğutulur

Bir kabın içine su dökün. 2 bardak buz ve bir bardak tuz ekleyin. Kutuyu içine yerleştirin ve soğuyana kadar karıştırın.

 

Keşmekeş Yaratmadan Nar Nasıl Soyulur?

Kolay nar soyma

Üst kısmını kesin ve narın etrafına çizikler atın. Bir tabağın üzerinde baş aşağı tutun ve kaşık ile vurun. Parçacıklar etrafı dağıtmadan kolaylıkla çıkacaktır.

 

Kıyma Nasıl Dondurulur?

Kıyma nasıl saklanır

Kıymayı hava geçirmez bir poşetin içine koyun ve ardından oklava kullanarak, düzleştirin. Tamamen düz olduğundan emin olun. Bir cetvel, kalem veya çöp şiş kullanarak yüzeyde eşit kareler oluşturun. Eğer kıymayı bu şekilde dondurursanız, ihtiyacınız olduğunda dilediğiniz miktarda parçaları kırıp, kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Diş Macununun Harikalar Yaratan 12 Kullanım Alanı başlıklı makalemizde diş macunu kullanım alanları ve pratik bilgiler hakkında bilgiler verilmektedir.


Rutin İşleri 3 Kat Hızlı Yaptıracak Ev İçin Pratik Bilgiler Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ