Kadına Dair Herşey

Rutinden Sıyrılın

Rutinden Sıyrılın

RUTİN İŞLER KÂBUSUNUZ OLMASIN

Her gün kalkıp aynı işleri ve aynı telaşı yaşamak bazen hepimizin şikâyet ettiği bir konudur. Aynı saatlerde kalk, elini yüzünü yıka, yıka, üstünü giyin, temizlik yap, yemek yap, işe git, eve gel… vs vs. bütün bunlar size off dedirtiyor bazen. Çünkü bu rutin hayat sizi bazen bunaltıyor. Çünkü bütün bu telaşlar içinde unuttuğunuz bir şey var eşinle ilgilenen sen varsın çocuklarla yoğunlukla ilgilenen sen varsın, evin düzeni ev halkının yemek sorunu giyim dertleri hepsi senin üstünde hepsine yetebiliyorsunuz. Ancak bazen kendinize yetemiyorsunuz değil mi?

RUTİN HAYATIN İÇİNDE KENDİNİZİ KAYBETMEYİN.

Elbette ki sizinle ilgilenen bir eşiniz ve sizi seven aileniz çocuklarınız var ancak öncelikle sizin kendinizi hatırlamanız gerekiyor. Ruhunuzu beslemeniz gerekiyor.  Peki, nasıl bu rutinlerden sıyrılıp kendinizi hatırlayacaksınız? Aslında bu rutin hayat rutin işlemlerini her zaman size sunacak. Ancak bütün bu şeyler arasından kendinize göz kırpabilirsiniz.

Nasıl mı?

  1. 1. Öncelikle kendinize bir program yapın. Belli bir saatte uyanın yine. Ama bu kez sorumluluklarınızı daha çok bir plan haline getirin ve bu sorumluluklar içinden kendinize zaman arttırın. Bütün bu rutinler arasında kaybolmayın.
  2. İlgilendiğiniz herhangi bir konuya yönelin. Kendinize ayırdığınız vakitte bütün herşeyden sıyrılın sadece keyif aldığınız şeyi yapın.
  3. 3. Ailenizden size yardımcı olmaları konusunda biraz yardım ve bu konuya biraz özen göstermelerini rica edin. Sizin de kendinize ayırmak için vakte ihtiyacınız olduğunu bilsinler.
  4. 4. Rutin hayat ve size getirdiklerini eğlenceli hale getirebilirsiniz. Sorumluluklarınızdan vazgeçemezsiniz ancak onlardan keyif almaya çalışabilirsiniz. Mesela zaman zaman eşiniz ve çocuklarınızla mutfakta birlikte yemek yapıp sofra hazırlayarak bir paylaşım sağlayarak aynı zamanda ilişkilerinizi de pekiştirebilirsiniz

Bir önceki yazımız olan 2016 Kazak Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Rutinden Sıyrılın Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ