Kadına Dair Herşey

Saç Bakımında 5 Altın Kural

Saç Bakımında 5 Altın Kural

 

Kişisel saç bakım önerilerinin beş altın kuralı. Kadınların en değerli varlıkları olan saçlarını güzelleştirmek uğruna denemedikleri yöntem yoktur.

Bu konuda her ağızdan bir laf çıkıyor. Bu sebepten şimdi burada anlatılacaklar gerçek saç koruma yöntemleridir. Bu yöntemleri uygulayanlar çok memnun kalacaklar.

Saç Koruma Yolları

Saçları korumanın yolları biraz fazla olsa da biz size burada en önemli ikisinden bahsedeceğiz. Bunlardan bir tanesi saçlarınıza fön çektirmeyin. Sıcak hava saç tellerine zarar veriyor. Saçlarınızı çok sıcak suyla yıkamayın ve aşırı güneşe direkt olarak maruz bırakmayın. Son olarak da saçlarınızı açık renge boyatmak için aşırı kimyasal içerikli maddelerle saçınızı açtırmayın. Bunun bitkisel yolları da var.

Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Saç bakımı yapmanın basit yolları var. Bunlardan bir tanesi saçlarınız nemli iken argan yağı ile diplerinden uçlarına doğru firiksiyon uygulamak. Bir diğeri de piyasada satılan içinde yedi sekiz çeşit yağ içeriği mevcut olan bir takım yağlar. Bu yağların içerisinde çam terebentinden badem yağına kadar hepsi mevcut. Bir kaç fıstan sonra diplere 20 DK. Masaj uygulayın ve sekiz saat sonra tekrar yıkayın.

Saç Uzatma Yolları

Saç uzatmak için onu her gün yıkamanıza gerek yok. Çünkü her gün yıkanan saç zayıf olur. Aksine saçlarınızı 2 ya da 3 günde bir yıkayın ve yukarıdaki uygulamaları yapın.

Bir önceki yazımız olan Gözaltı Morlukları İçin Bitkisel Reçete başlıklı makalemizde bitkisel tedavi ve göz altı hakkında bilgiler verilmektedir.


Saç Bakımında 5 Altın Kural Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ