Kadına Dair Herşey

Saç Bakımında Kullanılan Bitkisel Yağlar

Saç Bakımında Kullanılan Bitkisel Yağlar

Saç Bakımında Kullanılan Bitkisel Yağlar

Saçların güzel, canlı ve sağlıklı görünmesi sizin de olduğunuzdan daha iyi ve güzel görünmenizi sağlayacaktır. Çünkü saçlar kadınların mücevheridir ve bu mücevheri güzel kullanarak kendilerini parlatabilirler. Saçların mücevher gibi kullanılması için saç bakımının doğru yapılması gerekmektedir.

Saç Bakımında Kullanılan Bitkisel Yağlar

Saç bakımında birçok kozmetik ürün kullanılmaktadır. Ancak kozmetikler saça bakım yaparken, bir yandan da zarar vermektedir. Ancak saç bakımında bitkisel yağların kullanılması her zaman için daha doğru olmaktadır. Çünkü bitkiseller, saçı tedavi ederken saça zarar vermemektedir. İşte, saç bakımında kullanılan bitkisel yağlar;

Biberiye Yağı: Saç uzaması için kullanılan bitkisel yağlardan bir tanesi de biberiye yağıdır. Biberiye esansı saç köklerine uygulandığında kan dolaşımı hızlanmaktadır. Kan dolaşımının hızlanması ise saç köklerinin beslenmesine ve hızlı uzamasına neden olacaktır.

Saç Bakımında Biberiye Yağı

Ardıç Yağı: Mükemmel bir bakteri öldürücü olan ardıç yağı özellikle saç derisi enfeksiyonlarında kullanılan bir bitkisel üründür. Ayrıca ardıç yağı saç derisine uygulanan kozmetik ürünlerinin temizlenmesinde de kullanılmaktadır. Saç boyaları, saç kremleri hatta şampuanlar dahi saç derisine çok fazla zarar vermektedir. Ne kadar duru suyla yıkarsanız yıkayın, saç derisi temizlenemeyecektir. Bu tarz ürünleri kullandıktan sonra ardıç yağı kullanarak saç derinizi kimyasallardan arındırabilirsiniz.

Saç Bakımında Ardıç Yağı

Zeytinyağı: Saç bakımında devamlı olarak kullanılan en başlı doğal esanslardan bir tanesi de zeytinyağıdır. Zeytinyağı birçok saç sorununa çözüm üretmektedir. Saç kepeklenmesi, saç kırıkları, saç matlığı gibi sorunlara iyi gelen zeytinyağı doğru şekilde ve dozunda kullanıldığı takdirde zeytinyağı ile saçınız için çok olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz.

Saç Bakımında Zeytinyağı

Jojoba Yağı: Jojoba yağı halk arasında çok bilinen bir yağ esansı olmasa da özellikle saç derisindeki pullanma ve kaşıntılara iyi gelmesiyle tanınmaktadır. Jojoba yağının kaşıntıyı önleyen esansı sayesinde özellikle saç derisi rahatsızlıkları bulunan kişiler jojoba yağı ile saç derisini rahatlatmaktadır.

Argan Yağı: Halk arasında en çok bilinen saç bakım yağlarından bir tanesi de argan yağıdır. Argan yağı çok farklı şekillerde ve amaçlarda kullanılmaktadır. Saç kırıklarınızın önlenmesi için argan yağı kullanabilirsiniz. Ayrıca saç derisini güçlendirmek ve saç sağlığı için argan yağı kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kuru Saçlara Evde Saç Bakımı başlıklı makalemizde Kuru Saçlar, Kuru Saçlara Argan Yağı ve Kuru Saçlara Evde Saç Bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Saç Bakımında Kullanılan Bitkisel Yağlar Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ