Kadına Dair Herşey

Saç Boyarken Beyazlar Nasıl Kapatılır?

Saç Boyarken Beyazlar Nasıl Kapatılır?

 

Saç boyamak birçok kadın için bakımın göstergesiyken bazıları için de beyaz saçları kapatma amacı ile tercih edilir. Her ne kadar 2016 yazının modası beyaz ve gümüş rengi saçlar olsa da, birçok kişi bu görünümden hoşnut değildir ve daha genç görünmek için saçlarını boyarlar.

Ancak her saç boyama işlemi beyaz saç kapatma görevini yerine getirmez. Bunun nedeni yanlış ürünü seçmektir. Saçlarda beyazlar varsa mutlaka 10 ya da 20 volümlük oksidan içeren boyalar kullanılır. Bu sayede daha iyi bir beyaz saç kapatma işlemi yapılır ve saç diplerinde beyaz saçlar görünmez. Beyaz saçların görünümünü önlemek için hangi renk saç boyası kullanıyorsanız kullanın, mutlaka en düşük oksidanı alıp, saç boyanız ile karıştırın.

Saç boyasının içinden çıkan oksidanlar, beyaz saçları olmayanlar içindir. Bu yüzden saçlarınız için düşük etkili oksidan kremi alarak saç boyanıza katabilirsiniz.

Beyaz Saç Kapatmak için Gerekli Uygulamalar

beyaz-kapamakBeyaz saçların boya ile kapatılması için öncelikle saç renginizi ne renge boyayacağınıza karar vermeniz gerekir. Bu sayede saçınız için sürekli kullanabileceğiniz sabit bir saç rengi tercih edebilirsiniz.

Birçok kişi saçları için çok koyu renkleri tercih eder. Çok koyu olan renkler iyi bir kapatıcılık sağlasa da, diplerden beyaz saçlar çıktığında kötü bir görünüm sağlarlar. Ayrıca yaş ilerledikçe saçların koyu renklere boyanması daha yaşlı bir görünüme neden olur ve kişinin yüzündeki kusurlar daha fazla öne çıkar.

Bunu önlemek için daha yumuşak saç renkleri tercih etmelisiniz. Saç boyarken dikkat etmeniz gereken birkaç önemli husus vardır.

  • Saçlarınızda röfle gibi işlemler varsa, kullandığınız dip boyasını açık renklerden seçebilirsiniz. Bu durumda oksidanı 20 volümlük kullanarak beyazların kapanmasını sağlayabilirsiniz.
  • Sarı saç her zaman beyaz saçları daha az belli eder. Bu yüzden sarı saç tercih ettiğinizde saçlarınız boyayı hemen tutacak ve ekstra işlemler yaptırmanıza gerek kalmayacaktır.
  • Siyah ya da koyu kahverengi saç renkleri tercih etmekten kaçınmalısınız. Bu renkler yüzünüzdeki çizgileri ve kırışıklıkları daha fazla belli eder.

Bir önceki yazımız olan 3 Ayda Saç Nasıl Uzatılır? başlıklı makalemizde saç uzatma hakkında bilgiler verilmektedir.


Saç Boyarken Beyazlar Nasıl Kapatılır? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ