Kadına Dair Herşey

Dökülmesini Bu Yöntemlerle Durdurabilirsiniz

Dökülmesini Bu Yöntemlerle Durdurabilirsiniz

Kadınlarda ve erkeklerde farklı nedenlerden dolayı karşılaşılan saç dökülmesi sorunu en çok mevsim geçişlerinde yaşanıyor. Kadınlarda genetik ya da hastalık sebepli dökülmeler olabileceği gibi erkeklerde de yaşa bağlı olarak saç dökülmeleri yaşanabiliyor.

Saç Dökülmesini Önlemek İçin Ne Yapılır?

sac-dokulmesi

  • Saç köklerini beslemek ve köklerdeki kan akışını hızlandırmak için zeytinyağı ile saç derinize masaj yapın. Bir süre bekletin ve iyice yıkayın.
  • Alma yağı, saç uzaması ve kaşınan saç derisini tedavi etmede en yaygın kullanılan yöntemlerdendir. Alma yağını ve limon suyunu karıştırın ve karışımı saç derinize masaj yaparak uygulayın. Bone ile saçınızı örtün ve karışımın saç köklerinin derinliklerine kadar işlemesi için sabaha kadar bekleyin. Uyandığınızda şampuan ile saçınızı yıkayın.
  • Sardunya yapraklarını 20-30 dakika kaynamış olan suya atın ve bekleyin. Sardunya suyunu bir kap içine süzdürün ve temiz saça uygulayın.
  • Saç dökülmesini önlemek için kadife çiçeği yapraklarının suyu, saç tellerinin incelmesine karşı iyi bir güçlendiricidir. Kadife çiçeğinin özsuyu için, meyve sıkacağı veya çırpıcı kullanabilirsiniz. Bu formül her gün taze olarak hazırlanmalıdır, çünkü sulandıktan sonra hemen saça uygulanması gerekir. Aksi halde tedavi edici özelliği ortadan kalkar.
  • Marul saç dökülmesini azaltmada kullanılan ürünlerdendir. Bir demet marul yaprağını püre yaptıktan sonra sıkılmış ıspanak suyunu çırpıcı yardımıyla karıştırın ve oluşan karışımı her hafta saç maskesi olarak saçınıza sürünüz.
  • Biberiye dallarından bir tutam yaprak alıp kısık ateşte 15-20 dakika kaynatın. Sonra suyunu süzdürün ve her gün saçlarınızı durulayın. Kalan suyu üç gün buzdolabında muhafaza edebilirsiniz.
  • Kına saç güçlendirici etkisi inanılmaz bir bitkidir. Parlak ve güçlü saçlar elde etmek ve saç dökülmelerini engellemek için oldukça etkilidir. Kına içeren kozmetiklerden ya da doğrudan saça uygulanan kınalardan yararlanabilirsiniz.
  • Uzun yıllardan bu yana kullanılan saç bakım ilaçlarından yonca suyu saç köklerini beslemesiyle bilinmektedir. İncelen saç yapısının kendini onarmasına, dökülen bölgelerdeki yeni saçların oluşumunda önemektin rol oynar.
  • Kükürt içerikli soğan saç çıkarmada etkili bir sebzedir. Bir doğrayıcı yardımıyla soğan suyu yapın ve çok temiz olmayan saça bir saat yavaşça masaj yapın. Soğan maskesi saç köklerindeki hücreleri güçlendirir dökülmeleri engellemede etkilidir.
  • Hindistancevizi sütü ile saç derinize düzenli olarak masaj yapın. Alternatif olarak her gece saçlara sürüp yatabilirsiniz. Sabaha kadar saçlarınız bunu emecek ve köklerinin beslenmesine yardımcı olacaktır.

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Bu Güzellik Tüyoları İşinize Çok Yarayacak başlıklı makalemizde evde güzellik ve güzellik tüyoları hakkında bilgiler verilmektedir.


Dökülmesini Bu Yöntemlerle Durdurabilirsiniz Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ