Kadına Dair Herşey

Saç Dökülmesini Önleyen Bitkisel Yağlar

Saç Dökülmesini Önleyen Bitkisel Yağlar

 

Saç dökülmesi kadın erkek herkeste görülen, erkeklerde pik değere ulaşmış genellikle kellikle sonuçlanan kadınlarda ise görünümü bozan çok ciddi bir sorun olmaktadır. Sadece görüntüde değil psikolojik olarak da etkilenen bireyler saç dökülmesini önlemek adına çeşitli yollara başvurmaktadır. Genetik dediğimiz saç dökülmesi karşısında ailede saç dökülme yaşı gelmeden alınabilecek önlemlerle bu belki tamamen önlenemez fakat geciktirilerek başka çözüm yollarına zaman kazanılabilmektedir. Saça uygulanan yanlış uygulamalar, kullanılan kimyasallar, güzel görünmesi adına saçın yıpranmasıyla saç dökülmelerine maruz kalan bireyler bitkisel çözümlere yönelmektedir. Günümüzde artık insanlar bir takım işlemlere yönelmeden önce evde kendi kendilerine tedavi yaparak kolay pratik çözümler aramaktadır.

 

Bitkisel Saç Bakımı

Kolayca bulunan malzemelerle bir kür sağlanıp uygulayacağımız yöntemlerle başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Özellikle bu konuda saç dökülmesine bitkisel yağlarla başlanabilmektedir. Bitkisel yağlar çok eski dönemden beri saç dökülmesini önlemek amacıyla kullanılan yöntemlerin başında gelmektedir. Örneğin lavanta yağı, birçok ila. Yapımında kullanılırken ham madde olarak kullanacağımız ve cilde uygulandığında başarılı sonuçlar elde edeceğimiz koku özelliğinden de yararlanarak başarılı sonuçlar elde edeceğimiz bir bitkisel çözümdür. Ardından biberiye yağı ise çok etkili bir içeriğiyle saç köklerini canlandırıp saç büyümesini sağlayan saç dökülmesinde en etkili yollardan biri olmaktadır. Kekik yağı da saç dökülmesine iyi gelen yağlardan biridir. Sert bir yağ olup antiseptik özelliğiyle saç dökülmesine sebep olan bakteri virüs ve mikroplara karşı bağışıklık sağlayarak saç dökülmesini önlemektedir. Bununla birlikte gelen limon yağı, adaçayı yağı, Hindistan cevizi yağı, hint yağı, badem yağı, zeytinyağı, neem ağacı yağı gibi birçok bitkisel ürün saç dökülmesini önleyen yağlardandır.

 

Saç Dökülmesinde Bitkisel Karışımlar

Saç dökülmesine karşı bitkisel yağ karışımları da yapılabilmektedir. Örneğin limon yağıyla zeytinyağını karıştırarak bir karışım elde edildiğinde limon yağının o yumuşak aromalı haliyle zeytinyağının E vitamini ve zeytinyağının nemli uygulanması sonucunda saç derisinin beslenmesi ve saç dökülmelerine karşı daha etkili bir yöntem olacaktır. Bu doğal saç bakımı sayesinde bireyler saç dökülmelerini önleyecek ve daha güçlü saçlara sahip olabilecektir.

 

Bir önceki yazımız olan Saçlarım Kuru Ve Çabuk Kırılıyor Ne Yapmam Gerekiyor? başlıklı makalemizde güzellik tüyoları ve saç kuruluğu hakkında bilgiler verilmektedir.


Saç Dökülmesini Önleyen Bitkisel Yağlar Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ