Kadına Dair Herşey

Saç Kesiminizi Yüz Şeklinize Göre Yaptırın

Saç Kesiminizi Yüz Şeklinize Göre Yaptırın

Her insanın yüz yapısı birbirinden çok farklıdır. Bu nedenle her model saç ve makyaj herkese yakışmayabilir. Yüz yapısındaki farklılıklara uygun olarak yapacağınız saç ve makyaj seçimleri ile daha güzel sonuçlar alınmaktadır.

Bayanlara Özel Yüz Tipleri

Temel anlamda bayanlarda yuvarlak, kare, üçgen, dikdörtgen ve kalp şeklinde yüz biçimleri görülmektedir. Yüzün uzunluğu, kısalığı, genişliği, zayıflığı veya sivriliği, ovalliği yüz tipinin göstergesi olmaktadır. Kuaförler saç kesimleri konusunda yüz tiplerine göre yönlendirmeler yapmaya çalışırlar. Sizin isteğiniz ile saç kesiminizi tamamlarlar. Doğru saç kesimi yaptırabilmeniz için bu yazımızda sizlere hangi yüz tipine hangi saç modelinin daha uygun olacağı hakkında kısa kısa bilgiler vereceğiz.

Hangi Yüz Tipine Hangi Saç Kesimi Yakışır?

Kat kat saç kesimi kimlere yakışır? sorusu bayanların kuaförlerine sordukları en popüler sorudur. Yuvarlak yüz tipine sahip bayanlar yüzlerinin daha dar görünmesi için uzun ve katlı saç kesimi yaptırmalılardır. Böylece yüzlerinin daha zayıf ve uzun görünmesini sağlamış olacaklardır. Yüz şekli dörtgen veya dikdörtgen şeklinde olan bayanlar ise yüzlerinin uzunluğunu kesmek adına çene hizasındaki saç kesimlerini tercih etmelilerdir. Eğer alın genişliği fazla ise perçem veya şakak kemiği hizasında kâkül kesimi yaptırabilirler. Kare yüz hatlarına sahip bayanların dengeli ve sert bir ifadeleri bulunur. Bu sertliği kırmak adına kâküller veya perçemler ile hareketlik oluşturulmuş yuvarlak saç kesimi tercih edilebilir.

Oval yüz yapısına sahip bayanlar oldukça şanslıdır. Yüzü boy ve en olarak en dengeli gösteren yüz tipidir. Bu nedenle oval saç tipine sahip bayanların düz saç kesimi veya katlı saç kesimleri tercih edebilirler.

Bir önceki yazımız olan Kusursuz Güzel Saçlarla Uyanmak için 10 Yöntem başlıklı makalemizde saçlar bozulmadan güne başlamak hakkında bilgiler verilmektedir.


Saç Kesiminizi Yüz Şeklinize Göre Yaptırın Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ