Kadına Dair Herşey

Saç Kırıkları Nasıl Giderilir?

Saç Kırıkları Nasıl Giderilir?

Saç Kırıkları Nasıl Giderilir?

Kadınların en büyük şikâyetinden bir tanesi de şüphesiz ki saç kırıklarıdır. Saçların kaçınılmaz olarak kırılması saçların bakımsız, sağlıksız ve çirkin görünmesine sebep olmaktadır. Saç kırılmasına sebep olan saçın yumuşaklığını kaybetmesidir. Saçın kuru ve sert olması kırılmasına sebep olmaktadır. Ancak nemli ve yumuşak saçlarda kırılmak minimum düzeyde görülmektedir.

Saç Kırıkları Nasıl Giderilir

Saç telinin kırılmasından sonra saçın yeniden eski hale dönmesi de mümkün olmamaktadır. Ancak saç kırılması tedavi edilmese de saç kırılmadan önce önlenebilir. Gerekli önlemlerin alınmasıyla birlikte saç kırılma ihtimali de minimum düzeye indirilmiş olur.

Saç Kırıklarına Öneriler

Saçlar kırılmadan önce saçlara doğru bakım uygulanarak saç kırılması önlenebilir. Saçlara uygulanan doğru bakımla saçlar kırılmayacak, canlı ve sağlıklı görünüm kazanılacaktır.

Saç Kırıklarına Öneriler

Saç Kremi: Saç bakımında en önemli adımlardan bir tanesi de saç kremidir. Saç kremi düzenli olarak her yıkamadan sonra kullanılmalı ve aksatılmamalıdır. Saç köklerine uygulama yapılmadan saç teline ve uçlarına saç kremi uygulanmalıdır. Saç kremi ile saç canlandırılacak ve kırık oluşumu engellenecektir. Saç kreminizi kullandıktan sonra saçınızı fırçalayarak, kremin iyice yayılmasını sağlayabilirsiniz.

Saç Kurutma Makinesi: Saç kurutma makinesi kullanmanız, saçınızı yüksek ısıya maruz bırakacağından saçınızın kurumasına ve kırılmasına sebep olacaktır. Saç kurutma makinesi ile saçınızı kurutmanız zamandan kazanç elde etmenizi sağlayabilir. Ancak saç kurutma makinesi kullanmamanız, havlu ile saçınızı kurutmanız saç sağlığınız açısından daha yararlı olacaktır.

Saç Kurutma Makinesi

Saç Şekillendiriciler: Saçların en büyük düşmanı kuşkusuz ki kadınların vazgeçemediği saç şekillendiricilerdir. Saç şekillendiriciler 200 derece üzerinde ısıyla saçın şekillendirilmesini sağlamaktadır. Saç şekillendiricilerin sık kullanımı da doğal olarak saçların yıpranmasına ve kırılmasına sebep olacaktır. Bunun için saç şekillendirici kullanımı olabildiğince minimum seviyeye indirilmelidir.

Saç Şekillendiriciler

Saç Bakım Yağları: Saç kırıklarınızı önlemek için kullanabileceğiniz bakım ürünleri arasında saç bakım yağları yer almaktadır. Saç bakım yağları saç uçlarına düzenli şekilde uygulanarak saçların kırılması da önlenmiş olur. Zeytinyağı, argan yağı gibi yağ çeşitlerinin saça uygulanmasıyla saç kırılmaları da önlenmiş olmaktadır. Saç bakım yağının saça uygulanmasından sonra yağ saçta belli bir süre bekletilmeli ve kırılma olasılığı düşürülmelidir.

Bir önceki yazımız olan Saç Cilası Ne İşe Yarar? başlıklı makalemizde Evde Saç Cilası, Evde saç cilası hazırlamak ve Saç Cilası hakkında bilgiler verilmektedir.


Saç Kırıkları Nasıl Giderilir? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ