Kadına Dair Herşey

Saç Örgü Modelleri-Balık Sırtı

Saç Örgü Modelleri-Balık Sırtı

Saç Örgü Modelleri-Balık Sırtı

 

Saç örgü modelleri şıklık arayışındaki kadın için her zaman kurtarıcı olmuştur. Bu kurtarıcı bazen günlük bir şıklıkta bazen gece gidilen bir davette bazen okula giderken imdadımıza yetişir. Her boy saç için ayrı ayrı uygulamaları olduğundan hemen hemen her kadın örgü modelleri için arayışa gider. Son yıllarda örgü gelinler içinde çok rağbet gören bir modeldir. Bir gelin için en önemli gün olan düğününde bindir güçlükle seçtiği gelinliğini tamamlayan saç modeli aynı titizlikle yüzlerce seçenek arasından seçilir. Örgü modelleri  profesyonel bir el yardımıyla yapılabileceği  gibi basit bir kaç teknikle evinizde bu konfora ulaşmakta kolay..Ekteki detaylı anlatım örgünüzü yaparken size yardımcı olacaktır.

Saç Örgü Modelleri-Balık Sırtı
Balıksırtı Modeli

Balıksırtı Modelleri

Balık sırtı örgü modelini istediğinizde ne kadar kolay yapabileceğinizi örgünüze başlayınca anlayacaksınız. Özel el becerisi istenildiği düşünülse de aslında basit bir kaç teknikle şıklığa ulaşmak mümkün. Önce saçlar her iki yana eşit şekilde ayrılır. Sağ ve Sol taraftan bir kaç tutam alınarak saçlar çapraz bir şekilde birleştirilir. Bir alt sıra içinde aynı teknik uygulanır. Alınan saçların yaklaşık aynı miktarda olması örgünüzün daha düzgün olmasını sağlar. Üst tarafların örme işlemi devam ederken saçların sıkı tutulması önemlidir eğer başlarken gevşek tutarsanız örgünüz sonuna doğru bozulacaktır. Tüm örgü bittikten sonra saç tığları örgünün gevşek ya da sıkı oluşu konusunda size destek olacaktır. Saç tığı yardımıyla rahatsız edici sıkılık düzeltilebilinir. Bu modelin bir diğer adı da mısır örgü modelidir..

Balıksırtı Modeli
Nerelerde kullanılır

Nerelerde kullanılır

Balıksırtı modeli daha spor bir model olduğundan sıklıkla günlük kombinler üzerinde tercih edilir. Okula giderken, iş hayatında, alışverişe giderken gözlerin saçlarınıza dönmesini sağlayacaktır. Örgünüzün size özel durmasını istiyorsanız geçici saç boyaları yardımıyla örgünüzün üzeri renklendirebilirsiz. Kurdele ve ince bantlarla da örgü araları renklendirilip size özgü bir model de yaratabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Okul Saç Modelleri başlıklı makalemizde Balıksırtı saç modelleri, Burgu topuz saç modeli ve Dağınık topuz hakkında bilgiler verilmektedir.


Saç Örgü Modelleri-Balık Sırtı Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ