Kadına Dair Herşey

Saç Örgü Modelleri- Örgülü Dağınık Topuz Modeli

Saç Örgü Modelleri- Örgülü Dağınık Topuz Modeli

Saç Örgü Modelleri- Örgülü Dağınık Topuz Modeli

Saç Örgü Modelleri- Örgülü Dağınık Topuz Modeli

Her kadın ne giyeceğini düşündüğü kadar saçının nasıl olması gerektiğini de ayrı düşünür. Kıyafetine uyum gösterecek saç modeli bulmak bazen kıyafeti seçmekten daha zordur. Bir sürü seçenekten sonra kombin kararı alınır. Saç nasıl olmalıdır? Evde pratik olarak yapılabilecek bir modelle  hem şık hem farklı bir görüntüye kavuşmak kim istemez ki.. Basit yöntemlerle bunu sağlamak mümkün. Örgü modeller zarif tarzı ile sizi kıyafetinizle bütünlemeye hazırdır. Yaparken zorlanmayacağınız bir modelle saçınız tüm dikkatleri üzerinize çekecektir.

Saç Örgü Modelleri

Örgülü Dağınık Topuz Modeli

 Örgülü Dağınık Topuz Modeli

Dağınık duran tarzı ile gün içinde hem sizi sıkmaz hem de rahatlık veren bir görüntüye kavuşursunuz. Topuzun dağınık modeli havanızı yumuşatırken sıcak bir görüntüye kavuşturur. Yapılaması da son derece kolay bu model genel olarak dalgalı saçları olan kadınlar tarafından tercih edilir. Saçlar önce biraz aşağıda kalacak şekilde at kuyruğu toplanır. Toplanan saçın üzerinde bir tutam saç ayrılır. Ayrılan bu tutam saç sonuna kadar örülür. Saçın diğer yarısı köküne doğru kıvrılarak sabitleştirilir. Daha sonra üste örülen bu tutam alt tarafta kıvrılmış olan saçın üzerine tutturulur. Örgülü tutamı tutturma işlemini küçük bir firkete yardımı ile yaparsanız firkete görünmeyeceğinden saç modeliniz daha zarif duracaktır. Örülmüş tutam aşağıdaki sabitlenen saça istediğiniz şekilde uygulanabilir. Kendi kendinize uygulayacağınız farklı yöntemleriniz ile yine bambaşka görüntülere kavuşabilirsiniz.

Dağınık duran tarzı ile
Nerede kullanılır

Örgülü Dağınık Topuz Modeli

Örgülü dağınık topuz modeli son zamanlarda sıklıkla gelin başı olarak görülmektedir. Çiçekle kombinlenen bu model farklılık arayan gelin adayı için seçenekler sunar. El çiçeği ile birlikte tasarlanarak kişiye özel saç modeli oluşturulur. Gece dışarı çıkacak bir kadın içinde kurtarıcıdır. Genellikle elbisenin sade seçildiği modellerde dağınık topuz modeli ile bütünlük sağlanır. Yine tek renk seçilmiş fazla detayı olmayan bir elbisenin üzerinde dağınık topuz çiçek ya da kurdele ile renklendirilmiş bir model olarak tercih edilebilinir. Dağınık duran bu tarz hem konfor hem zarafet açısından en çok tercih edilen modeller arasındadır.

gelin başı

Bir önceki yazımız olan Saçlar Yazın Neden Daha Fazla Elektriklenir, Cevap ve Çözümler başlıklı makalemizde saçtaki elektriklenme sebebi ve yaz aylarında saçların kabarmasının nedenleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Saç Örgü Modelleri- Örgülü Dağınık Topuz Modeli Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ