Kadına Dair Herşey

Saç Örgü Modelleri- Şerit Saç Örgü Modeli

Saç Örgü Modelleri- Şerit Saç Örgü Modeli

Saç Örgü Modelleri- Şerit Saç Örgü Modeli

Kadınlar için saçının modeli boyu rengi çok önemlidir. Saçını kesmemek için direnen kadın daha az seçenekle şık olma telaşına girer. Kısa saçlar için model ve seçenek daha çok iken saçları uzun ve çoğunlukla düz olan kadınlar için model bulmak gerçekten zordur. Düz saçın kullanılması başlı başına zaten zorlayıcı iken özel bir gün telaşında olan bir kadın için farklı bir model tercih etmek daha da zorlaşır. Genellikle düz saçı olan kadınların saçlarını açık kullanmak istemesi saç tam düz bir netlikte değil ise örgü modelleri ile farklı bir havaya kavuşma yolları bulunur. Şerit saç örgü modeliyle işler kolaylaşır.

 Saç Örgü Modelleri- Şerit Saç Örgü Modeli

Şerit Saç Örgü Modeli

Şerit saç örgü modeliyle

Saçın açık kalacağı modeller için vazgeçilmezdir. Saç hem düz saçın verdiği sadeliği koruyacak hem de örgü ile kendine has bir görüntüye kavuşacaktır. Uygulamada en çok tercik edilen model yarım taç şeklinde örülen saçlardır. Saçların önce sol üst kısmından ince bir tutam alarak örmeye başlanır. Örgü sonunda lastik bir toka ile örgü saçın ucuna bağlanır. Örgünün çok sıkı olmaması daha rahat bir model sağlar. Aynı teknik sağ yan taraf içinde uygulanır. Firkete yardımıyla her iki örgü şerit halinde birbirine tutturulur.Örgülerin sıklığı ve kalınlığı tamamen sizin tercihinizdir.Uygulamada örgü yapılmayan kısım ne kadar düz ve net olursa görüntü o kadar başarılı olmaktadır.

Şerit Saç Örgü Modeli

 

Nerede kullanılır

Nerede kullanılır

Gelin saçı olarak uygulanırken minik taşlı iğneler yardımıyla gelinliğe uyum sağlanmaktadır. Genellikle bahçe düğünlerinde fazla detayı olmayan gelinlik modellerinin üzerinde kullanılır. Bu model uygulandığında gelinliğin de sade olması görüntü açısından birbirini tamamlar. Uygulamadaki kolaylığı nedeniyle gelin başı dışında da şerit saç örgü modeli sıklıkla tercih edilir. Spor tarzda bir kombin üzerinde farklılık yaratmak için yapılabilinir. Kullanan şerit saç modeli kişiye sade bir görüntü verdiğinden abartılı kıyafetlerin üzerinde güçsüz kalabilir.

 

 

Bir önceki yazımız olan Saç Örgü Modelleri-Balık Sırtı başlıklı makalemizde Balık sırtı örgü modeli, Örgü Modelleri ve saç örgü modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Saç Örgü Modelleri- Şerit Saç Örgü Modeli Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ