Kadına Dair Herşey

Saç Rengi Seçimi

Saç Rengi Seçimi

Kadınlar eskiden beyazlarını kapatmak için saçlarını boyarlardı ancak günümüzde modaya uymak, değişiklik yapmak ve tarz yaratmak için de saçlar boyanabiliyor.

Saç rengi seçimi sanıldığından daha hassas bir konudur. Saç rengine karar verirken ten rengine ve cilt tonuna çok dikkat etmek gerekir. Teniniz, saç renginizin yansımasında ciddi rol oynar. Şayet ten renginize uygun bir saç rengi seçmezseniz doğal bir görüntü elde edemezsiniz. Bu da saçlarınızın perukmuş gibi durmasına neden olur.

Saç boyası markaları onlarca renk ve ton üretmektedir. Size en uygun olanı bulmak ise yukarıda da belirttiğimiz gibi çok önemlidir. Bu konuda profesyonel bir kuaföre danışmanız ve en uygun rengi o şekilde bulmanız gerekir.

Esmerlere Hangi Renk Saç Yakışır?

Esmerlere yakışan saç renkleri, beyaz tenlilere yakışan renkler kadar çok değildir. Beyaz tenli kadınlar genellikle tüm renk saçları taşıyabilir. Ancak esmer tenliler için aynı şeyi söylemek mümkün değildir. Boyadığınız renk ve saçınız ne kadar kaliteli olursa olsun şayet renk size uymuyorsa asla çekici gözükemezsiniz.

Esmere yakışan saç rengi moda renklerin dışında daha klasik renklerdir.  Esmer ten oldukça iddialı ve ilgi çekicidir. O nedenle saç renginiz de biraz daha soğuk renkler tercih etmelisiniz. Bunlar koyu renkler, kumral ve küllü renkler olabilir. Karamel ve kızıl renk tonları maalesef esmerlerin kullanabileceği renkler değildir. Sarı renk çok iddialı bir saç rengidir. Tercihiniz illa sarı renkse küllü sarı tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Turuncu kızıllar yine uzak durmanız gereken renklerdir. Bu renk esmer tenle birleştiğinde insanların bakmak istemeyeceği bir kombinasyon oluşturur. Ancak kızıl saç kullanmak isterseniz ateş kırmızısı sizin için uygun olabilir. Unutmamak gerekir ki kızıl çok iddialı ve bakımlarının özenle yapılası gereken bir renktir.

Ombre

Son yılların en moda saç modeli olan ombre, doğru renk kombinasyonu ile yapılırsa esmer ten için muhteşem olabilir. Esmer tene ombre olarak kahverengi baz ve uçlarının 2-3 ton daha açık olması uygundur. Bu tonlar yüzü aydınlatacak ve ışıl ışıl parlamasını sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan 2017 Trend Saç Renkleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Saç Rengi Seçimi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ