Kadına Dair Herşey

Saç Renkleri Ve Farklılık Yaratan Saç Tonları

Saç Renkleri Ve Farklılık Yaratan Saç Tonları

Pek çok kozmetik markasının saç boyası renk kataloğunda çok hoşunuza giden, mutlaka denemek istediğiniz renkler bulunabilir. Ancak saç boyama esnasında seçeceğiniz boyanın rengini belirlerken bilmeniz gereken ilk nokta cilt alt tonunuzdur. Eğer sıcak bir cilt alt tonunuz varsa, asla sarı kızıl gibi sıcak saç rengi tonlarını tercih etmemelisiniz.

Cilt alt tonunuz ve saç renginizi mümkün olduğunca nötrlemeniz gerekiyor. Cilt alt tonunuzu bulmak için güneşte bileğinizin iç tarafını kontrol edin. Bu kısımdaki damalar yeşil görünüyorsa sıcak, mavi görünüyorsa soğuk, her iki renk birden mevcutsa nötr cilt alt tonunuz var demektir.

Yazımızın geri kalanında 2017 trend saç renklerinden bahsedeceğiz. En moda renkleri, kendinize yakışanlar arasında seçebilirsiniz.

Pastel Saç Rengi Tonları

Pastel saç rengi

En farklı saç rengi alternatifi olarak karşımıza çıkan pastel saç rengi tonları, sanılanın aksine esmer bayanlara da çok yakışan tonları barındırıyor.

Pastel saç rengi tonları

Bu rengi tercih ederken, sürpriz sonuçlarda daha kolay toparlayabilmek için ombre seçeneğini göz önünde bulundurun. Pembe, mor, eflatun, uçuk mavi, bej gibi tonların tümünü deneyebileceğiniz bu seçenekte, boyanın tonunun her yıkamada açılması mümkün. Ancak bu sizi korkutmasın çünkü açılan saç çok daha doğal ve tarz görünüyor.

En Trend Sarı Saç Tonları

Sarı saçlara bayanlarımızın duyduğu ilgi malum. Ancak eğer saçlarınız için yeterli bakımı sağlayamayacaksanız, sarı saç tonu tarzınız ile uygun değilse ve özellikle sıcak cilt alt tonunuza sahipseniz bu saç tonunu tercih etmemeniz gerekiyor.

Sarı saç rengi

Bu yılın en trend sarı saç renkleri arasında sarı-bej tonu, bebek sarısı tonu, elmas sarısı tonu bulunuyor. İlk deneme için ombre seçeneği de uygun olabilir.

Sarı saç rengi tonları

Karamel Saç Rengi

Karamel saç rengini, açık kahverengi için sarı ve kızıl tonlarını çok az miktarda barındıran bir renk olarak düşünebilirsiniz. Keskin tonları kendine yakıştıramayanlar için bir geçiş tonu olarak mükemmel seçim karamel rengidir.

Karamel saç renkleri

Karamel saç rengini hem esmer cilt tonları hem buğday hem de beyaz cilt tonları rahatlıkla kullanabilir. Ancak bu rengin en çok buğday tenlilere yakıştığını söyleyebilmek mümkün.

Karamel saç tonları

Bakır Kızıl Saç Rengi

Bakır kızıl saç rengi muhteşem yüzyılın Hürrem Sultanında sonra da Kiralık Aşk dizisinin Defnesinde gördüğümüz ve aşık olduğumuz bir renk.

Bakır kızıl saç tonları

Bu yılda da pek çok bayan tarafından tercih edilen bu saç rengi biraz riskli bir renk. Tonu ve cildinize olan uyumunu çok iyi yakalamanız gerekiyor.

Bakır kızıl saç rengi

Viyole Siyah Saç Rengi

Viyole siyah saç rengi, içinde mor ve eflatun tonlarını bulunduran, sedefli siyah bir saç rengi tonu olarak karşımıza çıkıyor.

Viyole siyah saç rengi

Tek ton siyah rengi tercih etmektense, mor ya da kızıl tonlarını barındıran siyah rengi tercih etmeniz, trendi yakalamanızı sağlar ve saçlarınızda farklı bir ışıltı yakalamanız mümkün olur. Kısacası bu yıl içinde saçlarınızda düz renklerden ziyade, sedefli, gölgeli ve iç içe geçmiş tonları tercih etmelisiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan 10 Yaş Genç Gösteren Saç Rengi Ve Modeli başlıklı makalemizde genç gösteren saç modelleri, saç modelleri ve saç şekilleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Saç Renkleri Ve Farklılık Yaratan Saç Tonları Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ