Kadına Dair Herşey

Saç Uzatmak İçin Ne Yapmalı?

Saç Uzatmak İçin Ne Yapmalı?

Kabakla Saç Uzatma Maskesi

Saç uzatmak uzun zaman alan bir süreçtir. Saçlarımızı uzatmak isteriz ama bu yolda ilerlerken sıkılır, bunalırız. Saç uzatmak pek kolay değildir. Saçlarımız kısa ise ve saç uzatmak istiyorsak epey sıkılıyoruz demektir.

Bu sıkıntılı süreyi azaltmak ise elimizde. Doğal yollarla saç uzatmanın çeşitli yöntemleri bulunmaktadır. Şimdi size belki de hiç duymadığınız çok etkili bir yöntemden bahsedeceğiz. Kabak ile saç uzatma maskesi yaparak, saçlarınızı uzatabilirisiniz.

Doğanın bize sunduğu mucize bitkilerden olan kabak saç uzatmada oldukça etkilidir. Bu güne kadar birçok maske birçok kür denemiş ve sonuç alamamış olabilirsiniz. Kabakla yapılan saç maskesi ile kesinlikle sonuç alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Kabak Maskesi Saç Uzatır mı?

Denediğiniz bütün ürünlerden farklı olarak kabak saça en çok fayda sağlayan doğal bir kaynaktır.

  • .Kabakta bulunan A vitamini saç derisi için mükemmel bir antioksidandır. Saç derisinin arınması, toksinlerden temizlenmesi saç uzamasında önemli bir yer tutar. Saç deriniz toksinlerden arındığında saçınız daha çabuk uzar ve sağlıklı saçlarınız olur.
  • Kabakta bulunan C vitamini genel olarak saç büyümesi ve sağlığında doğrudan etkilidir. Saçınızın ihtiyacı olan vitamini karşılar. Saç uzatmanın ilk şartı sağlıklı saçlara sahip olmaktır. Sağlıklı saçlar ise c vitamini desteği ile mümkün olur.
  • Kabakta bulunan potasyum saçı içerden besleyerek büyümesine yardımcı olur. Potasyum desteği saça güç kadar. İçerden bir etki yaratan potasyum sayesinde güçlü saçlarınız olur ve çok daha çabuk uzar. Potasyum desteği olmadan saçlarınız güçsüz olacağından uzaması da zor olur.

kabakla-sac-uzatma

Kabakla saç Uzatma Maskesi Nasıl Yapılır?

Saçlarınızın hızla uzaması için kabak maskesi uygulayabilir ve kısa sürede farkı anlayabilirsiniz. Kabak maskesi evde yapabileceğiniz son derece kolay bir maskesidir. Saçlarınız için vitamin deposu olan kabak maskesini yapmak için öncelikle size vereceğimiz tarifi dikkatlice okuyun. İşte kabakla saç uzatma maskesi tarifi:

Malzemeler

Uzun Ve Gür Saçlar İçin;

4 yemek kaşığı suda haşladığınız bal kabağın püresi.
2 yemek kaşığı katı Hindistan cevizi yağı
2 yemek kaşığı bal

Seyrek Ve Kısa Saçlar İçin;

2 yemek kaşığı suda haşladığınız bal kabağın püresi.
1 yemek kaşığı katı Hindistan cevizi yağı
1 yemek kaşığı bal

Yapılışı 
Kabağı kesin, çekirdeklerini çıkarıp, küp küp doğrayın, suda kaynatıp haşlayın.
Haşladığınız kabaktan 4 yemek kaşığını bir kâseye koyun.
İçine 2 yemek kaşığı katı Hindistan cevizi yağı ve 2 yemek kaşığı bal katıp iyice karıştırın.
Başınıza ve saçlarınıza karışımı sürüp, başınıza bone geçirin, maskeyi saçınızda 15 dakika bekletin.
Her zamanki gibi soğuk su ile durulayın.

Uygulamayı haftada bir kez yaptığınızda saç uzatmanın kolay yolu ile tanışmış olacaksınız.

Hızla Uzayan Saçlar

Siz de hızla uzayan saçlar için kabakla yapılan bu maskeyi tercih edin. Kabağın saçlarınızda mucize etkisi yarattığını göreceksiniz. Hızla uzayan saçlar için yapmanız gerek belli başlı şeyler var. Bir kere saçlarınız sağlıklı olmalı, sağlıklı saçlar çabuk uzar. Saçlarınız iyi beslenmeli, iyi beslenen saçlar sağlıklı ve hızlı uzar. Saçlarınız güçlü olmalı, güçlü saçlar hızlı uzar.

Sağlıklı ve hızlı saç uzatmak için yapmanız gerekenlerin hepsi kabakla saç uzatma maskesi uyguladığınızda gerçekleşiyor. Saçlarınıza iyi bakmanın yolu kabakla saç uzatma maskesiniz uygulamanızdan geçiyor.

Kabakla Saç Uzatma Maskesi İşe Yarar mı?

Kabakla saç uzatma maskesi kesinlikle işe yarar. Ancak düzenli bir şekilde uygulanması gerekir. Haftada bir kez uyguladığınızda kesin sonuç alırsınız. Malzemeleri hazırlarken dikkatli olmalı, tarife uymalı ve saçınızda bekletme süresini 15 dakikadan az tutmamalısınız. Artık saçlarınızın uzamasını beklerken sıkılmanıza gerek yok. Bu kabakla yapılan saç maskesi ile çok hızlı sonuçlar alacaksınız.

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı başlıklı makalemizde göz kapağı estetiği ve göz kapağı kaldırma hakkında bilgiler verilmektedir.


Saç Uzatmak İçin Ne Yapmalı? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ