Kadına Dair Herşey

Saçı Hızlı Uzatma Yöntemleri İçerisinde En Etkili Olanları

Saçı Hızlı Uzatma Yöntemleri İçerisinde En Etkili Olanları

Hızlı ve etkili bir şekilde saçlarınızı uzatmak istediğinizde birbirinden oldukça farklı onlarca yöntem bulmanız mümkün.Fakat en etkili ve kolay şekilde bu süreci hızlandırmanız için uygulayabileceğiniz 4 farklı yolu sizler için derledik ve bir araya getirdik.

Saç uzatma yöntemleri

Saç uzatma yöntemleri arasında en sık kullanılanlar bitkisel yöntemler. Bu yöntemler bazen işe yararken, bazen işe yarayamayabiliyor. Bunun birçok nedeni olabilir. Öncelikle saçların ne sebeple uzamadığını bilmek gerekiyor.

İlk olarak vitaminsizlik ele alınabilir. Vitaminsiz kalmış bir vücutta saçların uzamasını kimse beklememeli. Zira saçlar gün ışığı ile uzamıyor. Saçların uzayabilmesi için birtakım vitaminlerin alınması gerekiyor.

Bu vitaminlerin başında keratin geliyor. Keratin vitamini saçların en çok ihtiyaç duyduğu aynı zamanda tırnaklarda da var olan bir vitamin çeşididir. Eğer vücutta keratin eksikliği varsa saçlar uzamaz.

Bitkisel Yağlar İle Saç Uzatma

Saç uzatma yöntemi olarak yüzyıllardır kullanılan bitkisel yağlar, saçlar için bir terapi sayılabilir. Günümüz kadınları saçlarını birçok zararlı uygulamaya maruz bırakıyor. Örneğin boya, kimyasal yöntemlerle saç rengini açma, saçlara çıt çıt takılması, fön, sprey, jöle, saç düzleştirici gibi.

Tüm bunlar saçların zarar görmesi ve yıpranması için yeterli. Peki, çözümü ne? Çözümü bitkisel saç bakım yağları. Özellikle badem yağı ve atkestanesi yağı saçların uzaması için en uygun bitkisel yağlardır. Saç uzatma tercihi vitamin ilaçları da olabilir.

Vitamin Eksikliğini Gidererek Saç Uzatma

Vitamin ile saç uzatma modern ve tıbbi bir yöntemdir. Özellikle saçların ihtiyacı olan bazı vitaminler vardır. Bu vitaminleri doğal yollar ile almak mümkün olamıyorsa ilaç tedavisi görmekte fayda var.

Mesela çinko, demir, keratin, e vitamini ve b vitamini saçların uzamasını sağlıyor. Bu vitaminlerin hepsini bir hapta toplayan firmalar var. Özellikle bunu sağlayanlar dermatolog olduğu için, dermatoloğunuza danışmadan vitamin bile olsa ilaç almayın.

Saç Bakım Kürleri İle Saç Uzatma

hizli-sac-uzatmaSaç maskeleri ile saç uzatma yöntemleri modern güzellik salonlarında yıllardır uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntem ile saçlarınızı uzatmada çok daha kısa sürede sonuç alma olasılığınız yüksek.

Doktora gitmeden, hangi vitamine ihtiyacınız var test yaptırmak zorunda kalmadan, güzellik salonlarında her türlü saç testi uygulanıyor ve neye ihtiyacınız varsa ona göre saç maskesi hazırlanıyor. Belli periyotlarla uygulanan saç maskesi kısa zaman sonra sonuç vermeye başlıyor.

Saç Uzatmanın Doğal Yolları

Saç uzatmanın doğal yoları vardır. Örneğin saçlarınızı her gün yıkamayın. Her yıkamada sadece bir kere sabunlayın. Çünkü saçların kire ve yağa ihtiyacı var.  Gübre gibi düşünmek lazım. Ayrıca saç bakım yağı kullanıldı ise bir kereden fazla şampuan yapmayarak az da olsa yağın saçlarda kalmasını sağlamalı.

 

Bir önceki yazımız olan Evde Kolayca Uygulayabileceğiniz Güzellik Sırları başlıklı makalemizde güzellik sırları hakkında bilgiler verilmektedir.


Saçı Hızlı Uzatma Yöntemleri İçerisinde En Etkili Olanları Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ