Kadına Dair Herşey

Saçın Daha Gür Olması İçin Öneriler

Saçın Daha Gür Olması İçin Öneriler

Saçın Daha Gür Olması İçin Öneriler

Gür saçlar her kadının hayalidir. Çünkü gür saçlar saçınızın daha sağlıklı ve canlı görünmesini sağlayacaktır. Ancak saçların gür ya da zayıf oluşu saçınızın yapısına bağlıdır. Genetik faktörlere bağlı olarak değişen saçın gürlüğü ya da zayıflığının tamamen değiştirilmesi durumu söz konusu değildir.

Saçın Daha Gür Olması İçin Öneriler

Bir ürünle saçınızın gür olacağına inanmayın. Çünkü öyle bir durum söz konusu dahi değildir. Saçınızı güçlendirmek, dökülmesini önlemek sizin elinizdedir. Ancak zayıf telli saçlarınızın çok fazla kalınlaştırılması ya da saç sıklığının çok fazla artırılması mümkün değildir.

Peki, saçınızın daha gür olması için neler yapabilirsiniz?

Şampuan Seçimi: En sık kullandığımız saç bakım ürünü şüphesiz olarak şampuanlardır. Yanlış şampuan kullanmak saçın hızlı dökülmesine sebep olacaktır. Ancak şampuan seçimini doğru yaparak, saç dökülmesinin önüne geçebilirsiniz. Kimyasal şampuanlar ne kadar kaliteli olursa olsun saçınızı dökecektir. Ancak kimyasal şampuanlar yerine sarımsaklı, zeytinyağlı organik şampuanları tercih etmeniz saçınızın daha güçlü olmasını sağlayacaktır.

saçınızın daha gür olması için

Saç Yıkama Sıklığı: Bayanlar tarafından saç ne kadar yıkanılırsa o kadar bakımlı olduğu düşünülür. Ancak tam aksi olarak saç yıkamak beklenmedik bir şekilde saçın minerallerinin ölmesine ve saçın güçsüz düşmesine sebep olacaktır. Kötü bildiğimiz ve kurtulmak için çabaladığımız saç yağı dahi saç köklerinin beslenmesini sağladığından, saç yağının hiç olmaması saç gürlüğünün kaybedilmesine yol açacaktır. Saçınızı haftada maksimum 4 defa yıkamalı ve her yıkamanızda şampuan kullanmamalısınız. Bir yıkamada şampuan kullanıyorsanız, diğerinde saçınızı duru suyla yıkamalısınız.

Saç Yıkama Sıklığı

Saç Bakımı: Saçınızın gür olmasını etkileyen bir diğer faktör ise doğru saç bakımını yapabilmektir. Doğru saç bakımında önemli olan saç bakım ürünlerinin yerinde ve dozunda kullanılmasıdır. Mesela saç bakım yağları, saç bakım kremleri saç diplerine uygulanmamalıdır. Saç diplerine bu ürünlerin uygulanması saçta yağlanmaya sebep olacaktır. Ayrıca saç spreyleri, jöleler de zaman içinde saç kaybına sebep olacaktır.

Saç Şekillendiriciler: Saçların dökülmesini sağlayan en başlı etmen saç şekillendiricilerdir. Maşa, düzleştirici gibi aletlerle saçın sık sık yüksek ısıya maruz bırakılması saçın kırılmasına ve dökülmesine sebep olacaktır. Bunun için saçınızda gün geçtikçe zayıflayacaktır.

Saç Şekillendiriciler

 

Bir önceki yazımız olan Saç Kırıkları Nasıl Giderilir? başlıklı makalemizde Saç Kırıkları, Saç Kırıklarına Öneriler ve Saç Kırıklarını Giderme hakkında bilgiler verilmektedir.


Saçın Daha Gür Olması İçin Öneriler Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ