Kadına Dair Herşey

Saçın Yağlanmaması İçin Nelere Dikkat Etmeli?

Saçın Yağlanmaması İçin Nelere Dikkat Etmeli?

Bazılarının saçı çok hızlı yağlanırken, bazılarının saçları kurudur ve hızla yağlanmaz. Saçı hızla yağlanan bayanlar ise bu etkinin azalması için çeşitli yollara başvurmaktadır. Ancak saç yağlanmasına karşı çeşitli kürler uygulanmadan önce saç yağlanmasına engel olmak için çabalanmalıdır.

Yağlı saçlar için öneriler

Peki, saçın yağlanmaması için nelere dikkat edilmelidir?

  • Saç kırıkları saçın güçsüz düşmesine sebep olacaktır. Bunun için de saç tüm vitamin ve minerallerini saç kırıklarına vermeye başlayacaktır. Bu durum da saçların güçsüz düşmesine ve yağlanmasına sebep olacaktır. Bunun için saç kırıkları düzenli olarak aldırılmalıdır.
  • Saç şekillendirici ürünlerin çok fazla kullanılması saçın gün geçtikçe hacim kazanmasına ve ağırlaşmasına sebep olacaktır. Bunun için saç çok hızlı yağlanmaya başlayacaktır. Saç şekillendiricilerden kaynaklı olan yağlanmayı önlemek için saç şekillendirici kullanımını azaltmalısınız.
  • Saçın sıkıca toplanması, örülmesi ya da şekillendirilmesi de saçın yağlanmasına sebep olmaktadır. Bunun için saçlar olabildiğince fazla serbest bırakılmalıdır.
  • Vücut yağı doğrudan saçlara da etki etmektedir. Bunun için çok yağlı yiyecekler tüketmeniz doğal olarak saç yağınızın da artmasına sebep olacaktır.
  • Eğer ki saçlarınızı her gün yıkamanıza rağmen saçınız çok hızlı yağlanıyorsa bunun sebebi sık şampuan kullanmak olabilir. Şampuanı fazla kullanmanız saç derinizin çok kurumasına sebep olacaktır. Bu durum da kuruyan saç derisinin dengeyi sağlamak için daha fazla yağ üretmesine sebep olacaktır. Bunun için haftada yalnızca 2 -3 kez şampuan kullanılmalıdır. Geri kalan zamanlarda ya duru su ile saç yıkanmalıdır. Ya da kuru şampuanla saç temizlenmelidir.
  • Tercih ettiğiniz şampuanlarda saç bakımınızda önem taşımaktadır. Yağlı saçları olan bayanlar “ yağlı saçlar için şampuan” tercihi yapmalıdır. Yağlı saçlı bayanların kuru saçlar için ya da normal saçlar için şampuan tercih etmesi saçlarının daha çok yağlanmasına sebep olacaktır.
  • Saç bakımı için saç kremi düzenli olarak kullanılmalıdır. Saçların daha dolgun, canlı ve sağlıklı görünmesi için saç kremi kullanılmaktadır. Ancak saç kremi yalnızca saç uçlarına uygulanmalıdır. Saç köklerine saç kreminin uygulanması saçın yağlanmasına sebep olacaktır. Bunun için saç kremi asla saç köklerine uygulanmamalıdır.

Bir önceki yazımız olan Kadınların Hayatlarını Kolaylaştıracak 14 Güzellik Hilesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Saçın Yağlanmaması İçin Nelere Dikkat Etmeli? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ