Kadına Dair Herşey

Saçlar Ve Giyim Tarzı

Saçlar Ve Giyim Tarzı

Saçlar, Kişisel Bakım ve Boho-Chic

Saçlar bakımlı olmanın ve güzel görünmenin en önemli parçasıdır. Temiz ve parlak görünen saçlar hangi modelde olursa olsunlar sizin kendinize dikkat ettiğinizi gösterir. Saç modası değişse bile temiz saç kuralı hep kalır. Kişisel bakım erkekler için de saç temizliğinden başlıyor.

Ama geçmişte bir dönem tam aksi bir moda vardı. Bizde hippi adıyla bilinen yaşayış biçiminde doğrusu ya, pasaklılık öne çıkıyordu. Zaten felsefesi özgürlüğü çağrıştırsa bile dış görünüşlerinde aşırıya varan boş vermişlik onlara pek sempati sağlamıyordu. Kişisel bakım nedir konusunun karışamazsınız bana isyanıyla hiç önem verilmediği bir dönemdi bu.

Bohemian Yaşam Tarzı

bohem-stil

Bohem tarzı yaşamaksa hippi olmaktan çok farklı. Bugün dünyada pek çok insan bohem tarzı yaşamayı seçiyor ve bunların çoğu da sinema oyuncusu veya dünyaca ünlü yazar. Ama artık onların hayatında bile kirli saç asla yok. Bu akım boho-chic (bohem şıklık) olarak adlandırılıyor.

Boho-Chic Modeller

Çok renkli tişörtler giyebilirsiniz, Hindistan’ı çağrıştıran elişi ve etnik desenli elbiselerle dolaşabilirsiniz. Saçlarınız da uzun veya kısa hiçbir modele bağlı kalmadan dağınık olabilir o ama her zaman temiz ve biraz da cool olacaksınız. En gözde model ise saçları kendi haline bırakmak. Yani size kişisel bakım önerileri vermeye gere kalmayacak. Bizde şimdi bazı şarkı kliplerinde görülen sokak serserisi tiplerini de boho-chic olarak kabul etmek çok zor.

Bir önceki yazımız olan Kişisel Bakımda Bitkisel Ürün Çeşitleri başlıklı makalemizde bitkisel ürünler ve kişisel bakım hakkında bilgiler verilmektedir.


Saçlar Ve Giyim Tarzı Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ